| ing3rd3mon4u a întrebat:

imi este cam rusine sa pun intrebarea aceasta.
Dar o voi face totusi.

Am o relatie la distanta de 11 luni.eu am aproape 19 ani.de fapt am 18 jumatate. si sunt virgina.

Cum pot avea incredere in mine mai multa? de ce am teama ca daca imi incep viata sexuala ca prietenul meu ma va parasi?

Ce trebuie sa fac ca sa numai am gandurile astea?
si cum sa am mai multa incredere in mine?

Vreau raspunsuri serioase si fara sa fiu luata la misto sau sa rada de mine cineva. Seriozitate va rog!
Multumesc:*

9 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Alexandra are dreptatehappy

| Lacoste a răspuns:

Poate ca nu ai suficienta incredere in iubitul tau.
Fiind o relatie la distanta, voi nu ati petrecut suficient timp impreuna astfel incat sa puteti trece la pasul asta.
Sunteti de 11 luni impreuna (destul de putin), iar tu esti virgina, relatia e la distanta...cred ca ar trebui sa te mai gandesti si sa fii foarte sigura daca el te iubeste si ti-a demonstrat asta.Iti spun asta ca sa nu regreti pe viitor, pentru ca atunci nu vei mai putea da inapoi.

| duchamp a răspuns:

In primul rand. poti sa fi mandra ca la varsta de 18 ani jumate mai esti virgina! fete ca tine, tot mai rar se gasesc. Daca chiar vrei sa-ti incepi viata sexuala, cu prietenul tau. spui ca ai incerdere destula in el, sti ca te iubeste, si sti ca nu vei regreta nimic, atunci fa-o ( daca nu vrei din prima, pe partea normala tongue, o puteti face si anal, daca el vrea si desigur daca vrei si tu! ) trebuie sa vorbesti cu prietenul tau, si sa ii spui ca pentru tine este prima data cand faci asa ceva! daca te iubeste, te va lua cu tandrete si totul va fi un vis! tongue. dar trebuie sa stii exact daca te iubeste! (cred ca nu vrei sa-ti dai virginitatea unuia care vrea doar sex, si nu stie sa puna suflet intr-o relatie ) decizia iti apartine! trebuie sa vorbesti mai mult cu el. sa-ti dovedeasca ca merita un asa mare cadou din partea unei fete! da. si ai spus ca ai o relatie la distanta, am vazut multe raspunsuri cum ca, o relatie la distanta nu tine! partial sunt adevarate doar ca au fost neglijati termenii cei mai importanti intr-o relatie : iubirea reciproca, increderea si respectul fata de celalalt! daca crezi ca prietenul tau le are pe toate, poti sa faci ce vrei! :*:*

| alexandra033 a răspuns:

Relatiile la distanta nu functioneaza! Am trecut prin asta, si am auzit de la alte persoane, exista sanse 1% ca o relatie pe internet(la distanta) sa functioneze, adica sa aiba un viitor.

Li se intampla tuturor fetelor care sunt virgine sa se teama de asta.Iti dau un sfat:nu iti pierde virginitatea cu un oarecare baiat! Nu este de ajuns sa il iubesti tu,trebuie sa fi sigura ca si el te iubeste,te doreste si te vrea aproape.Te temi ca te va parasi dupa primul act sexual pentru ca iti este rusine, pentru ca ti-e frica sa nu faci gresit in timpul actului sexual, iar pe el il va deranja.Cand o sa o faceti,nu ezita sa ii spui ca esti virgina! El trebuie sa stie cum sa ¨actioneze¨cu o fata virgina.El nu trebuie sa se roage de tine sa o faci,pentru ca poate tu nu esti pregatita,el trebuie sa te inteleaga, sa iti respecte dorintele, sa te astepte.Sa nu iti fie rusine prima oara cand o faci, pentru ca nu esti singura fata cu care a facut asta.a mai vazut un corp de femeie gol, si a mai_____o femeie.Fi optimista,totul va fi ok.

Ca sa ai incredere in tine, nu stiu ce sfat sa iti dau. Vorbeste asta cu iubitul tau, despre gandurile tale ca iti este frica sa nu te paraseasca daca ai face asta cu el.

| ing3rd3mon4u explică (pentru alexandra033):

Aici te contrazic, iti spun ca funcioneaza o relatie la distanta. Si depinde si de persoane.
Si noi ne'am vazut.cand am fost eu in tara.Am stat impreuna.Il cunosc.stiu cum este.Si nu este sex.ci dragoste. Ca eu stiu cand doua persoane cand se iubesc este dragoste nu sex. SI nu se pare cuvantul SEX urat pentru minebig grin nu imi place delocwhistlingbig grin...
SI stiu sigur ca ma iubeste.ca are incredere in mine.dar eu nu stiu de ce am teama astasad.si i'am spus'o si a zis ca nu ma va lasa.ca ma iubeste si ca o sa fie langa mine.

| alexandra033 a răspuns (pentru ing3rd3mon4u):

Tocmai de aia am spus ca sunt sanse 1% ca o relatie la distanta sa aiba un viitor.Ma bucur ca va iubiti,ca mai exista si persoane care stiu sa iubeasca. Daca spui ca esti sigura ca te iubeste, fa-o, si mai ales ca ti-a spus ca nu te va lasa.Dar am o intrebare; ti-a dovedit vreodata ca te iubeste? Si daca Da, cum?

| ing3rd3mon4u explică (pentru alexandra033):

Pai de exemplu a fost langa mine cand nimeni nu era si cand mi-am pierdut sperantele el mi-a ridicat moralul, cand mi s-a facut rau el a avut grija de mine... A renuntat la amici lui pentru mine pentru unuia dintre amici lui s-a dat la mine.Mi'a prezentat familia lui, si eu pe a mea bineinteles.big grin...
Mai vrei exemple?big grin:*

| Luuisaa16 a răspuns:

Daca ai 18 ani si esti inca virgina bravo tie! si daca esti de ceva vreme impreuna cu cineva si daca simti ca te iubeste cu adevarat te va astepta pana vai fi pregatita, dar cred eu ca se merita sa faceti sex daca va iubiti, si daca este iubire este si placerehappy deci nu iti fa griji! Fa sex atunci cand te simti cu adevarat pregatita.

Răspuns utilizator avertizat