| buburuza_7398 a întrebat:

Ce parere aveti despre relatia cu un baiat mai mic la varsta decat fata?

Eu ma aflu intr-o astfel de relatie, el e cu 2 ani mai mic decat mine, el are 16 si eu aproape 18...

Suntem de 3 luni si jumatate impreuna (desi ne cunoastem de mai multi ani)...

Desi nu ne gandeam, am ajuns sa ne iubim...sa ne iubim? thinking hm, el da, dar eu nu sunt sigura de sentimentele mele pentru el sad

Il vad ca este nerabdator, arde de dorinta de a ma avea... dar eu nu pre vreau (sunt virgina), mi se pare cam aiurea sa imi incep viata sexuala cu un tip mai mic decat mine sad.

Imi vine sa plang numai cand ma gandesc ca in curand nu o sa mai fiu eu sad, ma simt oarecum obligata, cand sunt cu el, ard si eu de dorinta bineinteles, dar apoi ma simt vinovata, si nu concep inca ideea de a nu mai fi virgina, de a nu mai fi eu, sad o parte din mine va fi luata de el, nu stiu ce sa fac...

9 răspunsuri:
| Alex0194 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti si sa lasi pe cineva de care esti sigura, sa te ''descopere'' (sper ca ai inteles ce am vrut sa zic prin descopere)

| alenxandraantonius a răspuns:

Te cheama Cumva andreea si esti din baia mare?

| overdoseofdreams a răspuns:

Daca tu simti ca nu esti pregatita, nu fa asta inca! ai spus ca el arde de dorinta, dar nu e suficient sa isi doreasca numai el...in primul rand tu trebuie sa fii pregatita sa faci pasul asta, numai tu poti sa stii cand e momentul, locul si persoana potrivita.Si in al doilea rand, o sa fie chiar aiurea pentru ca nu esti sigura de sentimentele tale pentru el si s-ar putea sa regreti...

| gaby03 a răspuns:

Nu e asa mare chestie te simti bine si el...ce mare chestie.Cand o sa ai 40 si ceva de ani si o sa cauti pusti sa te satisfaca cum te mai simti atunci laughing...viata e prea scurta sa stai sa te gand de 2x

| ραтяίcία a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti deschis cu el si sa iti expui in fata lui toate sentimentele tale pentru elwinking...
nu esti foarte hotarata, important e sa te gandesti bine pentru a nu regreta mai tarziustraight face
nu este suficient sa'si doreasca numai elwinking
cel may imp e sa iti doresti uh...trebuie sa fi pregatita.straight face
nu trebuie sa te simti obligata...el ar trebui sa te inteleagabig grin
may asteapta pana vei fi sigura pe uh.Bafta!

| BOGDAN_1106 a răspuns:

Daca va iubiti nu conteaza varsta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai, fetele la varsta asta sunt mult mai mature decat baietii. Ai grija sa nu se joace si sa nu profite de tine. Eu nu prea-s de acord cu relatiile de genul asta, dar tu faci cum vrei.

| buburuza_7398 explică:

Nu UrsuletRoz...

| Robberrtaa a răspuns:

In primul rand, mie nu mi se pare ceva interzis sau ceva de care sa-ti fie rusine, intr-o relatie in care fata este mai mare decat baiatul.Sunt atatea cazuri in care cei doi se iubesc si ea ii poate fi si mama(sa nu exagerez.).Si nu trebuie sa o faci cu el daca nu esti sigura pe tine.Mai ales daca nici macar nu esti sigura pe sentimentele tale pentru el.Eu zic sa mai astepti, cu timpul o sa vezi ce se va intampla. poate o sa ajungi sa-l iubesti si sa vrei sa faci asta cu el.sau poate o sa-ti dai seama ca nu trebuie sa fi cu el de fapt.happy