| AlecSSyA a întrebat:

Imi place de un baiat care acum cateva zile mi-a spus ca tine la mine. El stia ca il iubesc cu mult timp inainte.Acum cateva zile l-am intrebat daca a mintit in legatura cu ceea ce simte pentru mine si mi-a raspuns:``Eu ti-am spus! Acum sunt confuz si imi trebuie timp ca sa imi revin.``(a mai fost cu o fata pe care o iubea si s-au intamplat anumite chestii in urma carora s-au despartit)Eu chiar il iubesc, ce as putea face pentru ca acest sentiment sa fie reciproc, avand in vedere ca suntem foarte apropiati? Va rog frumos sa imi raspundeti!

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai daca il iubesti lupta pentru el, ai rabdare cu el, arata-i ca iti pasa de el, cucereste-l, fi cat se poate de naturala, ajuta-l sa uite fosta iubita, in tine sigur va gasi un sprijin bun, sigur va aprecia iubirea si rabdarea ta, si va vedea ce fel de fata esti si poate veti incepe o relatie frumoasa, fi alaturi de el dar nici nu il sufoca prea tare, asteapta sa treaca ceva timp ca ranile sa ii se astupe, cu trecerea timpului ei va uita si poate va fi disponibil pentru tine.

| antonia09 a răspuns:

Buna,
In primul rand trebuie sa ii fii aproape si sa il intelegi. Incearca sa nu insisti prea tare. Lasa-i un pic de spatiu si asteapta.
Daca intr-adevar tine la tine cu timpul acest sentiment va creste si va deveni o frumoasa poveste de dragoste intre voi.
Mult succes. Cu bine,

| Amrita a răspuns:

Of.aceeasi poveste am avut si eu.sau asemanatoare.si s-a terminat foarte prost.Nu vreau sa zic ca a ta va fi la fel doar ca te sfatuiesc sa ai grija. pentru ca asa cum ti-a zis. el e foarte confuz.Nu il sufoca.si nici nu-l presa! Iti spun din proprie experienta. DAR in acelasi timp, incerca sa traiesti si cu el, si in afara lui. sa te mai distrezi cu prietenii.pentru ca.si o ora petreceuta cu pers potrivita te poate ajuta sa vezi lucrurile altfel.

| ana14 a răspuns:

Poi fii cat mai aproapiata de el, ajuta'l mereu cand are nevoie, fii sigura pe tine, nu incerca sa'l stresezi cu sms, pe mess sau chiar face 2 face daca vrea sa fie cu tine sau sa'i scrii mereu ca'l iubesti ca vrei sa fie cu tine...lasa asta sa o descopere chiar el, prin faptele tale sa'si dea seama ca tu il iubesti cu adevarat.
Succes:*

| FunnyCreations a răspuns:

AlexSSyA draga :happy daca ti-a spus ca te iubeste si si tu tii al el accioneaza fa ceva dragut pentru el arata-i putina atentie din partea ta insa. nu prea mult dupa aia o sa devi enervanta sad mult noroc si succes sper sa il atragibig grin