| Ingrid16V a întrebat:

Imi place de un baiat care are prietena...Il placeam mai de demult insa nu stiam daca si el ma place. Iar intr-o zi m-am bagat in seama cu el pe fb iar la u moment dat mi-a zis: "stii, mi-ar fi placut sa fim impreuna" si i-am zis ca si mie. In seara aceea m-am intalnit cu el, ne-am sarutat, mi-a zis ca ma place insa el nu vrea sa se desparta de prietena lui ca, cica s-a culcat cu ea din prima saptamana si ca el stie ca eu nu i-as putea oferi ce vrea. Mi-a zis ca el nu poate sta cu o fata mult, fara sa se culce cu ea. M-a durut mult ce a zis oh go on insa am continuat sa ma intalnesc cu el, ne-a intalnit vreao 2 saptamani, doar in cursul saptamanii, pentru ca in week-end se vedea cu prietena lui straight face Stiu ca nu am procedat corect si acum chiar regret straight face insa atunci nu m-a interesat nimic, am pus sentimentele in fata la orice sad In aceste 2 saptamani am inceput sa-mi placa si m-ai mult de el sad insa el nu avea de gand sa se desparta de aia sad M-am gandit bine, si am vorbit cu el, i-am zis ca nu vreau sa mai continuam asa straight face Ca nu suport sa fiu pe locul 2. El mi-a zis ca ma place mult si ca majoritatea timpului il petrece cu mine, si ca, cu prietena lui se vede doar in week-end pentru ca se culca cu ea. Si mi-a zis ca daca eu ma culc cu el, o lasa pe aia pentru mine... oh go on Nu am acceptat si i-am zis ca ramanem doar prieteni straight face Iar aseara am iesit in club, el era cu aia sad m-a durut enorm sa-i vad impreuna sad Dar pe el l-am simtit gelos pe ceilalti baieti care dansau cu mine, ma privea si nu era vesel deloc thinking

Eu nu stiu ce sa cred straight face Nu stiu daca intr-adevar ma place straight face
Nu stiu ce sa fac sad De asta va cer un sfat puppy dog eyes
Cum as putea sa-l cuceresc? thinking
Chiar imi place mult de el sad
Scuzati romanul >:"

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te place ca pe femeia de pe locul doi. Ti-a spus destul de clar ca cealalata e mai importanta pentru el si ca te vrea doar ca locul doi, prietena din umbra, cea care primeste firmituri. Fie nu respecta in general femeile, fie nu te respecta pe tine. Intrebarea este: tu vrei sa fii respectata? daca da, atunci departeaza-te de el si niciodata in viata ta sa nu te mai comporti ca o prostituata, umbland cu un barbat pe la spatele oficialei. fiindca daca vrei sa fii respectata, trebuie sa te respecti tu mai intai. Si daca te pui jos si accepti sa fii umilita si calcata in picioare, tratata ca ultimul om, atunci asa vei fi tratat, oamenii vor intelege ca atat meriti si nu iti vor oferi nimic in plus. Daca te multumeste statutul asta, atunci continua. Dar sa nu te miri daca maine-poimaine vei capata un renume dubios.

7 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

El e prost de bubuie ca a fost cu amandoua in acelasi timp, ca se uita doar dupa ce ii poate oferi o fata, ca pune sexul inaintea iubirii si ca daca ar sti ce e "dragostea" nu s-ar fi jucat cu amandoua. Tu esti proasta de bubui ca ai acceptat situatia si ca nu iti dai seama ca daca te-ar place ar lasa-o pe aia in orice moment si probabil ca te duci in cluburi.
Deci nu inteleg de ce iti mai faci probleme cu unu care inseala iar si iar. Daca pe ea o insela pe tine, crezi ca daca ar fi cu tine nu te-ar insela?
Apropo, ai cap! Foloseste-l!
Si inca ceva, foarte foarte foarte bine ca l-ai refuzat la propunera lui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a raspuns Brigaela destul de bine, sper ca intelegi si-ai sa bagi la cap asta, nu doar pentru baiatul asta, pentru toata viata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândește-te doar că va veni o a treia persoană dacă nu e prima cea care îți va relua locul. Tu ești a doua acum, ca să înțelegi.
Nu mai folosiți expresia „a cuceri pe cineva"! Parcă ar fi un fel de ușă la care să tastezi nu știu ce parolă ca să poți intra. Oamenii nu-s mașinării.
Nu o să îl cucerești, aia e firea lui.
Nu va fi nimic stabil, ți-a zis-o-n față, te vei trezi cu ochii-n soare oricând și vei suferi mai rău decât acum.

E ca și când te-ar înșela cu acordul tău. Cum poți suporta așa ceva?

| Sxx a răspuns:

Cred că cel mai bine ar fi să treci peste... Uită-l. Dacă el vrea doar atât de la o fata nu mi se pare in regula. Gândestete si tu să presupunem ca ai accepta propunerea lui... Dupa 2 saptamani gaseste alta și face cu tine cum face cu actuala lui. Asta e părerea mea, acum depinde de tine. Sper ca te-am ajutatbig grin

| NoNameqed a răspuns:

Scuze,dar acea maimuta nu te-a placut adevaratdin cate am vazut el statea cutn doar sa aveti o relatie sexuala doar atat nimic mai mult

| zyrex a răspuns:

Draga fata, daca el iubeste 2 fete, pe una nu are cum sa o iubeasca cu adevarat, fiidca o fata trebuie sa iifie cealalta jumatate nu o alta treime din el. Daca zici ca el doar se culca cu aia, si cu tine face restul, inseamna ca el e un magar pe care ar trebui sa il lasi.

| cristinkuta a răspuns:

Eu as zica sa nu accepti ceea ce ti-a spus el asta e ridicol sa te intilnesti cu cineva doar pentru a te culca cu el. Daca te iubeste va aceepta ceeea ce ii poti da, dar daca el vrea sa te culci cu el si dupa aia o sa fie cu tine el nu te place isi bate joc si vrea sa ii faci pe plac.Eu as zice sa uiti de el pentru ca acest tip de baieti sunt desi dar tu incearca sa asesti unul care e mai rar care merita sarutul si zimbetul tau. Karo4 asculta-ti inima ea este prietenul tau din inauntru. Ia decizia corecta nu lua decizia dupa care vei regreta.Sa te culci cu cineva este mai placut cind o faci cu cel care te doreste pentru defectele tale.succese