| Lordofthanks346 a întrebat:

Am o problema, azi am avut o zi naspa, si ma simt cam trista din cauza unui tip cu care vorbesc cu el de 8 luni ne placeam unu pe altu si de doua saptamani suntem cica impreuna ca eu i.am zis daca vrea sa fim impreuna si el a acceptat dar nu ne.am intalnit si de la un timp se comporta indiferent si el nu era asa inainte ii placea foarte mult sa vorbeasca cu mine si a recunoscut de mult timp ca ii place foarte mult de mine dar asta inainte, si a spus ca inca mai tine la mine si a zis sa mai ramanem inca prieteni si pe parcus sa vedem daca o sa fim iar impreuna, dar zice ca nu mai gaseste subiect de discutie stiu ca suna ciudat si tot nu inteleg de ce s-a schimbat brusc si vreau sa va zic ca aceasta conversatie am vorbit prin mesaje cu el, dar va rog ma puteti ajuta cu niste sfaturi happy
Funda!

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca a asteptat prea mult si I-a trecut entuziasmul. Incercati sa va vedeti, este singurul mod in are poti sa il atragi. Prin mesaje as zice ca nu ai sanse.
Nu iti face insa prea multe sperante, este greu sa intorci pe cineva ale carui sentimente s-au racit.

| Lordofthanks346 explică (pentru SkyPilot):

Pai asta vreau sa ma intalnesc maine cu el dar nu stiu daca vrea o sa incerc sa il conving, si am si vorbit despre chestia asta si a zis ca s-a cam racit intre noi oricum sperante nu imi fac si ai dreptate cu faza prin mesaje singura solutie este sa ne vedem.

| SkyPilot a răspuns (pentru Lordofthanks346):

Sa arati cat poti de bine. Nu folosi cuvinte mari, si nu-I reprosa nimic.

5 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Poate ca din cauza ca tu i-ai zis sa fiti impreuna nu mai are acelasi interes. Barbatilor le place sa vaneze nu sa fie vanati. Poate ca nu sunteti facuti unul pentru celalat, nu cred ca are rost sa insisti odata ce nu va completati unul pe celalalt. Daca se plictiseste langa tine inseamna ca nu esti ceea ce are el nevoie. Poate ca ii placea de tine ca si amica, si daca zicea sa mai stati asa sa vedeti ce se intampla inseamna ca nu era prea horat ca vrea ceva serios cu tine.

| NoName0x0 a răspuns:

Pai de ce nu ii propui sa va intalniti ca e altceva face to face, sigur o sa gasiti atunci ceva interesant de facut sau de vorbit...

| loveM a răspuns:

Pff... eu cred ca s-a saturat sa vorbeasca cu tine doar ca "prieteni" si vazand ca tu probabil nu il vedeai altfel, si-a gasit pe alta, de-asta acum e indiferent, nu mai simte nevoia sa vorbeasca cu tine la fel de mult...zic si eu. :/
incearca sa vorbesti deschis cu el despre chestia asta, zi-i sa iti spuna daca nu ii mai place de tine ca la inceput sau daca si-a gasit pe alta, macat sa stii si tu o treaba si sa nu iti faci sperante cu el ca dupa o sa fie mai greu.