| havefun a întrebat:

Buna am si eu o poveste mai lunga care ajunge la o intebare

sunt cu prietenul meu de o luna si trei saptamani, il plac forte mult! el are 18 ani si eu 14 :d! el acum o saptamana mi-a cerut sa ma culc cu el dar foarte suptil! si eu i-am zic ca nu vreau sa ma culc cu el! dupa o zi el mi-a dat papuci! iar eu m-am rugat de el si noh, suntem din nou impreuna! si acum tot imi cere sa ma culc cu el!

el a mai avut inca o prietena inainte si din tot aceeasi chestie s-au despartit ca ea nu vroia sa se culce cu el!

eu ce sa fac? sfatuitima si pe mine ce as putea face! dau funditahappy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu ii spui direct ca esti prea mica si ca inceperea vietii sexuale la varsta asta ti-ar creste mult riscul de cancer de col uterin. Discutati serios si calm. Spune-i: imi placi foarte mult si as vrea sa fi impreuna, dar cu sexul mai asteptam macar pana implinesc 17 ani. Daca te iubeste, te va astepta fara sa te ameninte cu despartirea. daca te vrea doar pentru sex, te va parasi. dar sa stii ca daca te vrea doar pentru sex, se va desparti oricum de tine imediat ce va capata sex (fiindca n-o sa mai prezinti absolut nici un interes). Un barbat trebuie sa te placa si sa te vrea pentru ce esti tu, daca te vrea numai cu conditia sexului, inseamna ca nu ii pasa de restul persoanei tale.

12 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Lasa-l si gaseste pe cineva pe aceeasi lungime de unda cu tine, nu are rost sa te complici cu el, mai ales ca are fixul asta cu sexul.Esti prea mica pentru asa ceva, in plus, nu cred ca el e cel cu care doresti sa faci asta, nu te respecta si nici nu cred ca te iubeste, alfel ar astepta.
Sunt care asteapta luni sau chiar ani, iar el moare dupa cateva luni.Nici nu v-ati consolidat relatia, iar el vrea sex, nu prea va merge asa...

| JustMe a răspuns:

Nici nu e evident ca vrea doar sa te f**aoh go on

| LLLLLLLL a răspuns:

Imi pare rau daca te dezamagesc dar nu cred ca tine la tine!

| sweetgirl9 a răspuns:

Spune-i aca inca nu esti pregatita. daca nu te intelege atunci lasa-l nu se merita saiti pierzi virginitatea pentru un bou care sta cu tine doar pentru asa cevawinking poate daca chiar e asa insistent asupra sexului poate chiar are o rpoblema. sau nu depinde baietii au nevoie de sex... dar odata ce aii zis nu pai nu sa fiewinking

| Frisky_8761 a răspuns:

Sa lasi iubirea la varsta ta.iti trebuia tie de 18 ani? unu de varsta ta ce are? ia si stai tu in banca ta!

| alexa23 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu faci pasul acesta decat in momentul in care te vei simti pregatita si doar cu persoana care te va merita, te va respecta si va astepta ca tu sa fii pregatita. Sa stii ca "prima data" nu se uita, nu pentru ca ar fi extraordinar de placut (pentru ca trebuie sa-ti spun ca in majoritatea cazurilor nu e), ci datorita emotiilor si sentimentelor care te leaga de acea persoana.

| LycOS a răspuns:

Cautati altul, nu te merita.
Si totusi la 14 ani esti prea mica sa faci o greseala[adica sa te culci cu el]pentru ca apoi cine iti garanteaza ca o sa mai fiti impreuna.

| ingeras_1852 a răspuns:

Vrea doar sa se foloseasca de tine...lasa l...gasesti uh baieti pentru varsta ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine lasa-l straight face
sunt destui baieti, care nu vor de la o fata, numai sex laughing
bafta, si ai grija ce faci :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata draga baieti se gasesc la orice colt nu e inca sfarsitul lumii daca te respinge un baiat si trebuia sa te gandesti inainte ca baiatul pe carel placi are 18 ani si astia se gandesc numai la s****xasa ca mai bine te-ai desparti de el nu ttrebuie sa-ti incepi viata sexuala la anii astia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te culca cu el! e clar ce vrea. tie nu ti-e clar?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este o relatie serioasa te va intelege cand ii vei spune sa mai asteptati o vreme sa mai inaintati in relatie si apoi va veni si sexul de la sine daca nu nu e de tine tipu