| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat care nu este din acelasi oras cu mine, am fost foarte buni prieteni un timp dupa nu am mai vorbit cu el vreo luna si atunci mi-am dat seama ca imi place de el, imi lipsea. Am inceput sa vorbesc iar cu el dar era sictirit i-am spus ca s-a schimbat si nu mi-a zis nimic.I-am facut apropouri ca il plac dar mereu cand zicea "este vorba despre mine?" schimbam subiectul, imi era frica.O prietena a vorbit cu el si i-a spus ca vorbesc des despre el si toate chestiile astea, el a zis ca nu ar avea nici un rost. De atunci nu am mai vorbit cu el nimic legat de chestia asta si nici nu mi-a zis nimic, am inceput sa vorbesc iar cu el dar am emotii si nu gasesc subiecte de vorbit cu el imi e teama sa nu zic ceva ce sa il plictiseasca...Ce sa fac? Va rog ajutati-ma dau FUNDA!

1 răspuns:
| SunnyDay88 a răspuns:

Nu cred ca te place asa mult.
in fine daca un barbat vrea ceva se duce si-l ia fara sa-i fie teama de nimic. daca nu o face inseamna ca nu te place sau e timid. daca se teme va rata multe in viata si o astfel de atitudine a lui nu va fi benefica nici pentru partenera(si vb de la a se descurca cu un job pana la a se descurca cu familia). deci nu-ti trebuie asa ceva la usa.
nu ganditi deloc in perspectiva! va place fizic si sariti pe el fara sa va ganditi daca el e in stare sa faca ceva cu viata lui(si asta se vede din felul in care te abordeaza, daca o face.de asta tot zic ca e important sa vina el la voi si nu voi la el).nu mai sariti pe ei ca lipitorile ca nu va ajuta cu nimic, din contra va fac respingatoare daca sentimentele nu sunt impartasite.
lasa-l pe el sa gaseasca subiecte de discutie daca vrea sa vorbeasca cu tine!