| anonim_4396 a întrebat:

Buna laughing.
Sa..incep.
Am vorbit cu un baiat vreo 6 luni ...eu il placeam [inca il plac] dar m-am atasat fara sa vreau de el si am decis ca mai bine nu mai vorbim.Nu am mai vorbit o luna cam asa.
Apoi s-a intamplat ceva si ..am aflat de la el ca. dupa ce nu am mai vorbit a inceput sa-mi simta lipsa si a inceput sa ma placa.
Toate bune si frumoase pana cand am aflat ca are prietena.
Am vorbit cu el thinking. Si el zice ca tine la mine, ca ii sunt draga, ca ma place dar o iubeste pe ea [Asta s-a intamplat acum aprox o luna]. OK..cum vine asta? Daca tine la mine ar fi lasat-o pe ea pentru mine nu-i asa? De atunci nu am mai vorbit.happy Pana azi cand l-am intrebat ceva legat de scoala si din vorba in vorba am ajuns iar la subiectul asta.
E un tip sincer si nu e genul care sa faca misto.+ e orgolios si..greu am reusit sa scot chestiile astea de la el.
Dar eu nu stiu ce sa cred. Il cred ca tine la mine. Dar nu are rost..eu nu stiu ce sa fac. Inca tin la el. Dar nu sunt genul sa ma bag in relatiile altora.Mai ales ca am vorbit mult mult timp si stiu cat.a "suferit" dupa fosta.
Intr-un fel ma bucur ca are o prietena si ca o "iubeste" si ca e fericit dar..eu nu stiu ce sa cred. Si ce sa fac.
As vrea sa fie al meu. Dar nu cred ca exista vreo sansa.
Nu ma mai afecteaza thinking chestia asta,... [sunt fericita asa dar stii cum e niciodata nu esti fericit doar cu ce ai happy. parca lipseste el.]. dar. vorbesc cu el si nu stiu ce sa fac.

Voi ce credeti? happy.

Răspuns Câştigător
| JustForYouForever a răspuns:

Buna! Daca tu tii la baiatul aceste lupta pentru el. Am trecut si eu prin asta, aveam o problema la fel ca tine, nu stiam ce sa fac, dar tinand foarte mult la el stii ca nu am nicio sansa tot am lupata nu m-am dat batuta. Stiam ca nu este fericit cu fata aceea. Chiar daca el imi zicea ca o iubeste. Si intr-un final am ajuns sa fim impreuna. Acum rame la alegerea ta ce vrei sa faci! Nu renunta la el daca tii la el. Lupta pentru el! Astai parerea mea. Mult noroc! :*, Fundita?big grin

1 răspuns:
| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Poti astepta.
Sau poti sa tii legatura cu el, nu prea mult ca s-ar putea plictisi de tine si nu va mai avea interes pentru tine.
Pana la urma se va desparti de acea fata, dar daca tine mult la tine s-ar desparti si acum, insa nu il forta.
Poate te considera doar o prietena.
Tu trebuie sa il intrebi daca simte ceva pentru tine si daca vrea sa fie cu tine.
Daca vrea, foarte bine happy.