| Kitty_3923 a întrebat:

Imi place de un baiat si as vrea sa stui ce sa mai fac sa ii atrag atentia... e o poveste mai lunga.Aman2 suntem boboci si el e in clasa cu o fosta colega, iar eu sunt colega cu un prieten bun de al lui. M'am imprietenit cu prietenu lui si i'am spus ca imi place f mult de el si mi-a zis ce ii place.Am vb o data pe mess cand am facut cunostiinta si a 2a oara cand am vb de ce ii place lui.Eu eram mereu pe unde era el si il priveam in ochi, si el ma privea la fel.Am tinuto asa cam cateva zile, ne priveam mereu in ochi si dupa il ignoram si el imi cauta privirea.Eu am crezut ca ma place, dar am vazut ca nu reactioneaza si m-am decis sa ma impiedit de el mai exact sa intru in el si am facut-o, ne'am ciocnit pe hol "din greseala" si i-am zis "scuze" si i'am zambit si el mi-a zambit. Dupa 4-5 zile am vazut ca s-a combinat cu una pe care nu o suport, dar eu nu m-am lasat si am continuat sa ii caut privirea, iar fosta mea colega imi spune mereu ce face.Si in primele 5 zile cat a fost combinat cu aia sau certat de 2-3 ori si rau de tot.Azi o fata mi-a zis ca l-a intrebat daca mai e cu ea si i-a spus ca nu ca nu o suporta si peste cateva ore ii vad iar ca vb si m-am gandit ca daca nu o sa reusesc sa ma combin cu el sau macar sa ii atrag atentia.La balul bobocilor o sa ma duc sa ii zic ca il plac si o sa il sarut:X

4 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

E frumos sa fii adolescentbatting eyelashes. Sper ca sentimentul sa fie reciproc. Succes!

| szergiu a răspuns:

Intrebarea?straight face

| Kitty_3923 explică:

Am uitat sa va zic ca am facut rost de nr lui si ca i-am trimis un sms "te plac" si el e ff curios sa vada cine sunt si i-am zis ca o sa vada prin noiembrie (cand o sa fie balul bobocilor) si am mai vb asa prin sms-uri de mai multe ori insa nu stie cine sunt.laughing. Si ca intr-o zi pe drum spre lic.eu eram cu fosta colega si el era cu colegu meu si a inceput sa ploua.colegul meu si cu fosta colega sau dus sub o umbrela si eu cu el nu am mai deschis o umbrela ca mai era putin pana la liceu si picura.Si era sa intram intrao masina parcata prost si eu m-am oprit sa il las sa treaca in fata mea si el la fel.si ne'am oprit aman2 si ne'am uitat unul la altul si ne'am zambit si am luat'o eu in fata.big grin.Si dupa eu mergeam pe langa trotuar si mi-a zis "Dc mergi pe acolo vrei sa te calce masina?" -eu:Nubig grin -el: te rog frumos sa vi langa mine pe trotuar...si in timpu asta el era combinat cu aia sadsi pe drum noi radeam si vb.bine mai mult eu cu el.si chiar ne'am simtit binebig grin

| Kitty_3923 explică:

E la inceput...as vrea sa stiu ce sa mai fac sa ii atrag atentia...sa il fac sa ma placa. voi ce credeti?