| Duutsie a întrebat:

Am mare nevoie de opinia voastra. Sa va explic: de ceva vreme a inceput sa-mi placa de un tip de la scoala. Vorbim pe mess, la scoala ma saluta si ma intreaba ce fac.Am observat ca-mi zambeste uneori, desi prin pauze nu vine neaparat la mine sa stam de vorba, decat daca ne intalnim. Dar, ieri cand am iesit intr-o pauza afara cu colegele, el era pe o banca cu un coleg de-al lui.Eu l-am vazut imediat cum am iesit din scoala si ma uitam catre el. M-a observat si el, eu il priveam (gandindu-ma la faptul ca il plac) si am vazut ca si el a inceput sa se uite la mine cu aceeasi privire pe care o aveam eu. Un bun prieten mi-a explicat faptul ca daca un baiat te priveste in ochi, sau daca se uita mai atent la tine, te place. Problema este insa faptul ca pana mai acum o luna i-a placut de o colega din clasa cu mine, si nu stiu daca acum ii place de ea... sau de mine. Cert este ca mereu zambeste cand ma saluta si vorbeste frumos, doar ca el de felul lui este prietenos. Voi ce ziceti? Ce sanse am?

1 răspuns:
| iulianlica a răspuns:

Sanse ai, dar el poate este foarte timid si nu are curajul sa te invite la o "inghetata'' dar tu daca il placi mult si esti sigura ca si el te place un pic fa tu primul PAS [apropo; baietilor le place aste] si daca totul va merge bine intre voi doi atunci nu ar mai trebui sa-ti faci griji pentru colega ta. o sa intanleasca si ea pe cineva.