| papushikadulcee a întrebat:

Eu am avut un prieten...2 zile...waiting si el nu prea vorbea cu mine iar cand il priveam in ochi,lasa capul in jos si pleca si acum am inteles de ce : se impacase cu fosta lui iubita sigh acum eu vorbesc cu ea pe mess, facebook ( fara sa stie ca eu chiar tineam la el si ca am fost impreuna) Mereu imi povesteste despre el cate ceva si nu pot sa suport asta! Ce sa fac ca sa ii spun lui cat tin la el? Nu as vrea sa il despart de ea pentru ca am observat ca se iubesc (P.S Fara raspunsuri rautacioase) Fundaa!

5 răspunsuri:
| Elena_9064 a răspuns:

Buna. Asteapta clipa potrivita lasa totul sa decurga normal. Nu ii spune nimic deocamdata.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O iubeste încă pe fosta? Atunci, lasă-l să fie cu ea! De ce nu renunti la el? Stiu ca doare, dar renuntă! Dragoste cu sila nu se poate! Tie iti place să suferi si să te chinui stiind că in inima lui, e in permanența... o alta? Pentru ce ti legatura cu iubita lui? Ca sa-ti aminteasca de el? Zici ca nu poti sa suporti. Atunci de ce insisti sa afli detalii despre povestea lor de iubire? Îti plac tie chestiile astea?

| Denis777 a răspuns:

Si eu m-as simnti violat vizual daca iubita mea ar sta ochii in ochii cu mine.

| SuntMaleficMuhahahaha a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa lasi lucrurile asa ..sa uiti de el!
Pana la urma a fost decizia lui si sa fie fericit... sper sa iti gasesti pe cineva care sa te meritewinking

| x33Dalia a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel eram cu un tip de o zi si el s-a impacat cu fosta lui prietena si eu sunt prietena forte buna cu ea. In seara in care am aflat m-am certat cu el si i-am spus ca e nesimtit si am continuat conversatia pana am iesit de pe mess. A doua zi cand am mers pe la bloc pe la el a inceput sa strige dupa mine " nu mai sti sa saluti lumea"
si m-am intors sa ma uit la el si imi zambea continu iar eu m-am strambat la el :d. Prietena mea cea mai buna care era acolo afara cu el mi-a zis ca nu a bagat-o in seama pe prietena lui deloc in ziua aceea si nu a salutat-o. Bun asta mi s-a intamplat mie acum sa trece la problema ta [ scuze pentru ca am povestit atata despre viata mea ]. Eu cred ca prietenul tau e foarte sentimental si foarte timid de aceea cand te uita-i la el isi lasa capul in jos si chesti din astea pentru ca tine la tine si nu vroia sa te raneasca. Eu spun sa ii zici ca e "nesimtit" si "ca nu e bine ce a facut si ca te-a ranit si mai bine nu statea cu tine doar ca sa se impace cu cealalta fata ". Dupa el se va simti cumva prost pentru ce a facut si va incerca sa faca tot posibilul sa fie bine pentru amandoua. Iar faza cu vorbitul cu prietena lui e prosteasca incearca sa rupi legatura cu ea pentru ca atunci cand o sa alfe o sa se supere pe tine [ un prieten de-al meu asa a facut ] depide de persoana. ^^