| Ancutza99lovly a întrebat:

imi place de un coleg de clasa.Azi m-a rugat sa il ajut sa fie cu o colega, eu am acc. Cand a rugat-o sa fie cu ea eu nu mai puteam de gelozie, maine mergem la scoala si as vrea sa il intreb saca vrea sa fie cu mine sau daca ma place dar imi e frica pentru ca sentimentele nu cred ca sunt reciproce, ce as putea face ..Eu chiar tin la el, va rog ajutati-ma o sa va dau funda mare de tot daca imi dati multe raspunsuri, si puteti sa scrieti si un eseu nu ma intereseaza, daca ma ajuta chiar nu ma intereseaza ce marine are. Multumesc Mult :*

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Intreaba-l macar sti adevarul

| ComatoseWine a răspuns:

Fii alaturi de el ca prietena, are uneori nevoie mai multa de asta decat de o iubita. Daca tu vei fi alaturi de el, el isi va da seama cat de importanta esti pentru el.Trebuie doar timp.Plus ca in acest timp tu ai putea sa gasesti o alta "pasiune". Deci nu te descuraja.Vezi ce iese si daca nu iese nimic baga-te tu:d.

| Ancutza99lovly explică (pentru ComatoseWine):

Eu i-as fi alaturi si la bine si la greu dar el nu vrea sa ma mai vada, de asta imi era frica... o sa incerc sa vorbesc maine cu el dar nu stiu ce sa o sa imi spuna crying eu chiar tin la el si nu vreau sa sufere asa ca maine vorbesc cu el si il rog sa ma ierte pentru ce am facut

| ComatoseWine a răspuns (pentru Ancutza99lovly):

Poate era suparat. Poate avea toane proaste.Sau pur si simplu ii place de Alina.Asta e.Iti va trece, mai ales din cauza modului cum te trateaza.Decat sa umbli dupa el mai bine iti tranteste o replica de-asta si te face sa zici: "Mama, ce-am vazut la asta?!"

| Ando1dul a răspuns:

Prea complicat si aiurea.

| RAY a răspuns:

Din moment ce tea rugat asta e clar ca o place pe fata aia, fi linistita e doar o placere provizorie, asta e viata uite ce poti face

1 sa i spui ca il placi

2 sa-l uiti

3 sa fi in continuare amica cu el, la varsta voastra inca nu stiti cei iubirea, asta pentru voi e doar o placere atata tot

| neutrino a răspuns:

Pretentiile tale sunt prea mari.

| WhiteLover a răspuns:

Eu zic sa ii spui. daca nu zici nimic, poate va fi cu aia si tu ce o sa faci, o sa stai si o sa te uiti ce cuplu fericit fac impreuna? bine, nu zic ca te va si accepta, dar macar nu vei trai cu regretul ca nu ai incercat happy

| Lucifer97 a răspuns:

Ok deci, eu am avut o situatie asemanatoare, bineanteles eram in locul baiatului big grin
Am rugat-o pe prietena mea sa ma ajute s-o cuceresc pe alta domnisoara, desi...ea se andragostise de mine.
A fost nevoie de mult timp ca sa inteleg acest lucru si sa ma andragostesc de ea (de prietena care ma ajutase) dar....era deja prea tarziu...(
Deci... sfatul meu e: discuta cu el, fii alaturi si nu v-a avea ancotro, te va placea antr-un sfarsitwinking
Dar ai grija, sa nu te andragostesti de altcineva pana v-a intelege el ca te place!)))
Bafta!winking

| Ancutza99lovly explică:

Multumesc mul dar imi-am dat seama k e foarte nesimptit,
Eu: Vreau sa iti spun cv dar mi-e frica sa nu razi de mine
El : ce e?
Eu : Imi place de tine
El : mie nu, mie imi place de Alina
Dupa un timp :El sa nu te mai gandesti la mine!
Eu: iti zic un secrret?
El: ce mai vreoi
Eu: sa iti spun ca am glumit
El: esti tianta
Am preferat sa zic o minciuna decat sa pierd o prietenie de 6 ani, voi nu ati fi facut la fel?

| miana03 a răspuns (pentru Ancutza99lovly):

Asta se numeste curaj nebun de 20 de secunde(am vazut intr-un film) dar bravo happy ma bucur ca ai clarificat problema

| Ancutza99lovly explică:

Nu inteleg, in parc nu era asa de nesimptit cum a fost pe mess, acum mi-a aspus k nu vrea sa ma mai vada, sa mai vb cu mine si nici eu sa mai vb cu el, dupa a inceput sa ma faca in toate felurile si sa ma injure, spue ca el il mint cand spun k il plac si ca acum ma uraste, nu vrea sa i mai vb nici o data. ce sa fac?

| ComatoseWine a răspuns (pentru Ancutza99lovly):

E nesimtit pentru ca nu te iubeste? Nu cred.Mai bine ca te trateaza asa.Iti va trece mai repedebig grin

| miana03 a răspuns:

Trebuie sa iti pui singura intrebari:ceva in genul: dc nu ma place? poate il sufoci? sau poate nu e de tine. oricum si daca te place putin si tu il intrebi daca vrea sa fie cu tine nu o sa te mai placa deloc. baietilor le place sa intrebe asta, sa fie stapani pe situatie. si gandeste-te ca daca te-a rugat pe tine sa vorbesti cu tipa aia inseamna ca are incredere in tine. intreaba-te dc iti place de el si gandeste-te ca daca o sa fi cu el si o sa te desparti de el /o sa se desparta de tine o sa suferi. eu cred ca iti place de el pentru cum se comporta cu tine si nu creed ca vrei sa schimbi asta. cam atat. trebuie sa te gandesti profund la asta si poate o sa iti treaca. nu uita ca oameni au si parti rele.