| Emy_Emma_1995 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un baiat, imi place mult de el.E coleg cu mine si am rugat o prietena sa ii spuna ca il plac si a zis ca stie, apoi l-a intrebat daca ma place si a zis ca nu stiu. Ideea e ca mai e o colega in clasa de care ii place-cica-cand imi spune ca vai ce misto e colega...ba imi spune ca e pro@sta. Uneori imi face curte, ne privim in ochii minute in sir. Vreau sa il intreb daca vrea sa fim impreuna dar nu stiu cum

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te asezi in fata lui, ii iei mainile lui in mainile tale si ii spui sa se uite in ochii tai cand iti raspunde la intrebarea ta prin care il intrebi daca vrea sa fiti impreuna, sa deveniti un cuplu. In functie de raspunsul primit, vei sti ce urmeaza/ce ai de facut, Succes!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ti-a spus ca nu te place, de ce mai intinzi coarda?
Da-i pace si nu te mai afce de rusine.
Daca te placea, venea el sa-ti spuna si sa-ti ceara prietenie.

| Andreeush a răspuns:

Nu mai pune prietena sa aflu lucruri de la el.
Tu trebuie sa vorbesti cu el, sa vezi daca te place.
Lasa rusinea ca nu te ajuta la nimic, fii mai indrazneata.
Pana la urma daca nu te place asta e, nu e capat de lume. Treci peste. Baieti mai sunt.