| Tenisi a întrebat:

Buna!
Imi place de un coleg din clasa. Il cheama Stefan si suntem cls 5. El e super dragut. Vineri am mers la o pertecere de-a unei colege. La masa m-am asezat langa el si nu a zis nimic. Am organizat un concurs iar el era adversarul meu si trebuia sa ajungem la o bara si sa mergem pe ea. Care ajungea primul castiga. El a ajuns primul dar m-a asteptat pe mine si m-a lasat in fata lui. Apoi baietii au facut (obligati sau neobligati) coplimente fetelor. Era randul unei colege. Ea l-a ales pe el. A venit in fata ei si a zis : "Pot sa aleg alta fata?" iar iar Animatorii sefii de grup niste adulti angajati au spus ca are voie. A venit in fata mea si a zis:"Diana, Ai ochi foarte frumosi" eu i-am zis: "Multumesc! Si tu ai ochi foarte frumosi!" Si sincera sa fiu fata pe care nu a vrut-o el nu era urata de loc. Chiar era foarte draguta. Am organizat jocuri intr-o trambulina gonflabila. Eu am alunecat si am cazut, dar el mi-a dat mana si m-a ajutat sa ma ridic. Este super dragut. Nu stiu ce sa mai fac. Si nici nu am curajul sa-i zic ceva de genul : "Auzi, tu ma placi?" Nu stiu cum sa fac sa-i arat ca il plac dar in acelasi timp sa aflu si eu daca ma place. Am incercat prin diferite jocuri. Ii spuneam prietenei mele sa se joace cu el ceva gen adevar sau provocare si sa-l intrebe daca ma place dar nu a vrut sa spuna. Ajutati-ma! Sunt cu adevarat indragostita de el!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ar trebui sa te obisnuiesti cu ideea ca trebuie sa vorbesti cu el sau risti sa il pierzi daca alta sare in fata ta, vorbeste calm cu el si vezi unde ajungi poate se simte atras de tine.

| LiviuAlan a răspuns:

Sigur te place! Sigur! Sigur! Sigur! Nu rata ocazia asta! Spune-i ca-l placi si lasa rusinea de-o parte.Va iesi ceva extrem de bine! Iti spun din propria experienta nu rata ocazia!

| Addah a răspuns:

Ce copilarii dulci

| TeIubescBL a răspuns:

Buna!
Esti cam mica, mai bnie invata!
numai bine!