| alexandradina a întrebat:

Imi place inca de fostul meu iubit. Dar acum cateva zile mi-a cerut pe facebook numele veriosoarei mele cu care am o poza pe profil. El a zis ca e draguta si ca pare de treaba! Ce sa fac ca sa ma placa din nou!

Răspuns Câştigător
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la el. Dar asta depinde, il placi sau il iubesti? Asta in primul rand. In al doilea rand, trebuie sa tii cont si de felul in care v-ati despartit. Pentru ca nu poti face totul de nebuna. Crezi ca el mai simte ceva pentru tine? Poate se foloseste de verisoara ta sa vada daca mai ai sentimente pentru el. Sa vada cum reactionezi daca flirteaza cu alta fata. Si mai ales cu o ruda de a ta.
Daca ai avut o relatie deschisa cu el, si puteati vorbi deschis despre orice, vorbeste cu el. Intreaba-l, uitandu-te in ochii lui, daca mai simte ceva pentru tine si in acelasi timp spune-i si ce simti tu.