| AlexandraPatty92 a întrebat:

Sunt incurcata. Am o prietena care e intr-o relatie cu un baiat.Baiatul o place mult dar e un afemeiat. Dar prietena mea este intr-o relatie cu el numai ca sa-l uite pe fostul ei prieten pe care-l iubeste foarte mult si pe care si el o iubeste nespus. Azi ea mi-a cerut sa o despart de prietenul ei actual si sa-i spun ca sunt indragostita eu de el dupa aceea sa-i dau papucii, iar ea va putea sa se intoarca inapoi la fostul ei iubit. Treaba e ca nu vreau sa ma joc asa cu iubitul ei actual dar eu il plac pe fostul ei iubit si nu stiu ce sa fac! Fostul ei iubit mi-a spus ca ma iubeste si chestii siropoase.Eu nu-l cred si chiar nu vreau sa i-l fur prietenei mele iubitul. Dar il plac... ce credeti ca trebuie sa fac? Sa ma dau la o parte si sa o ajut pe ea sa fie cu fostul si sa se desparta de actualu sau sa nu ma bag deloc? Astept pareri, funda!

4 răspunsuri:
| emmaemilia a răspuns:

Incercati sa gasiti o alta modalitate ca prietena ta sa se desparta de actualul si depinde de fostul ei prieteni pe cine dintre voi doua place el va alege:daca te place pe tine va fi cu tine si prietena ta nu are nici un motiv sa se supere iar daca fostul ei inca o mai place nu ai ce sa faci

| LovelyKitty2 a răspuns:

Prietenii sunt pe primul loc, relatia prietenei tale cu actualul trebuie sa se termine daca ea nu il iubeste nu are de ce sa fie cu el, numai ca trebuie sa gasiti o alta cale sa se desparta. Mai bine sa ii spuna pur si simplu ce simte, chestiile astea cu mintitul despre faptul ca placi pe cineva nu merge si ai intra intr-o situatie neplacuta. Deci ea sa se desparta de actual, iar tu acum zici ca fostul ei o iubeste si pe ea dar si pe tine? Zic sa fii sincera cu ea si sa il lasati pe el sa aleaga.

| AlexandraPatty92 explică (pentru LovelyKitty2):

Mersi de sfat! Si eu gandesc la fel, dar nu vreau ca prietenia mea cu ea sa se rupa din cauza lui. Oricat de mult m-ar iubii si l-as iubii eu, pentru prietena mea sunt gata de orice. Multumesc inca o data! :* dau funda mai tarziu

| LovelyKitty2 a răspuns (pentru AlexandraPatty92):

Cu placere!