| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de doi ani de zile si inca il iubesc pe fostul meu prieten insa ne-am despartit deoarece ne tot certam si s`a ajuns pana la bataie.In timpul relatiei mele cu el un amic voia sa stea cu mine insa l`am refuzat mereu deoarece il iubesc pe actulaul si nu voaim sa-l insel.Acum ca suntem despartiti acesta ma cauta si mai mult si ar vrea sa stea cu mine[imi place pentru ca se comporta frumos cu mine si ma respecta], fostul meu prieten mi-a zis sa ma schimb sa incepet sa ma maturizez si sa ma respect primadat pe mine si apoi mai vedem daca o sa ne impacam happy inca sper la asta dar nu stiu ce sa fac.Nu stiu pe care sa-l aleg, nu m`as impaca cu fostul pentru ca mi-e frica sa ma bata din nou, iar daca stau cu noul baiat fostul o sa`mi zica ca sunt o ***** si ca nu l`am iubit niciodata.

P. S:In seara de colindat vorbeam cu amicul acesta la tel si l-a un momendat s`a ajuns la un subiect mai [.]laughingm`am supat si i-am sups ca cel mai bine ar fi sa ma calmez si sa vorbim doar maine.La cateva minute fostul a venitla mine la colindathee hee. Amicul respectiv a trecut pe la mine pe strada, a vazut masina fostului parcata la mine si mi-a dat un mesaj care suna asa"Spor la treaba... zdreamta.", acesta cerzand ca n-am mai vrut sa vorbesc cu el deoarece eram prea busy cu fostul. A doau zi acesta m`a sunat si mi-a cerut scuze ca a vorbit asa cu mine, dar ca l-a enervat gandul ca ar putea s aam piarda din nou in favoarea fostului.Nu stiu ce sa fac:stau si ma gandesc:daca acum ma face zdreamta, mai incolo ce va fi? se va comporta ca fostul? Nu stiu ce sa fac deoarece mi-am jurat ca nu o sa-i mai permit la nimeni sa`mi vb asa vreodata!

3 răspunsuri:
| hubbelllllll a răspuns:

Sunt perfect de acord cu alina lasa'i ep amn2 si incepe o viata noua banuiesc ca esti mrehee hee ai o viata inaint mai sunt baieti pe pamant si unii chiar nu sunt asa nesimtiti.Nu are rost sa te impaci cu fostul chair daca il iubesti pentru ca daca a dat o data in tine va da si a doua si a treia si mereu. O sa'l uiti Si asta... sa te faca zdreanta... nici asta nu merita

| bibydraguta a răspuns:

Dupa parerea mea nu cred ca cel de care te-ai desparti mai merita vreo sansa. din moment ce a inceput sa dea in tine asa va face mereu oricat va spune el ca nu va mai face si ca s-a schimbat.nu cred ca vei dori sa stai alaturi de un barbat care te va bate asta nu e iubire.sunt foarte multi baieti in tara asta(lumea asta)nu e el singurul dupa parerea mea un baiat care da in iubita sa(sotie etc)nu merita sa stai cu el sasi gaseasca alta pe care sa o bata nu pe tine.si in legatura cu acesta care vrea sa fie cu tine nu stiu dai o sansa vezi cum e cum se poarta poate fi perechea ta si chiar sa va iubiti acordai o sansa nu te costa tu il cunosti mai bine si sti cum e. sper ca ti-am fost de folos.papa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lasa-i pe amandoi, niciunul nu face multe parale, gasteti pe altcineva, nu reveni nici la primul nici la al doilea pana nu-l gasesti pe cel care stie sa se comporte, punct.