| roby23 a întrebat:

Imi place mult de o fata, insa eu sunt ff timid si nu stiu ce as putea face sa inving timiditatea. Parca nu imi gasesc cuvintele nu am curaj nici sa intru in vorba cu ea. Are cineva vreo sugestie? funda cel mai bun rasp

Răspuns Câştigător
| FericituIndragostit a răspuns:

Asa eram si eu
Eu am gasit ca vindecare aproape completa pentru timiditade :
1 sa fac un sport sa ma mentin in forma sa ma imbrac bine,sa art bine. Aceste lucruri m-au ajutat sa ma simt bine in pielea mea si sa fiu mai increzator, dar nu au avut un impact major asupra timiditati, minor.
2.Am citi mult despre arta seductiei si mai multe domeni, acest lcuru m-a ajutat sa-mi inving barierele pshihice care mi le puneam (timiditate, singuratate, nesiguranta cu fetele si alti ).Sti vorba aia sti multe si esti sigur pe tine.
3 Am lucrat,lucrez: la dezvoltare mea ca om,barbat laughing si mentalitatea si perceptia mea asupra lumi si a mea. Acest lucuru m-a ajutat cel mai mult. happy
Incearca sa faci ce faci numai sa te simti mai bine in pielea ta si cu persoana ta si nu o sa mai ai probleme cu nicio fata.
Citeste,alerga,ridica,invata,exerseaza, gandeste, simte cu inima nu cu P.a dar nu fi un om care se agata devine dependent de celalt.Descopera comoara din tine pe care Dumenezeu tai dato.
Succes
Nelamuriri :rider_tm_norbiwinking

2 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Incepe cu: Buna! happy

| Adella1996 a răspuns:

Incearca sa ii dai se inteles printr.un alt mod. De exemplu priveste.o mai insistent... sau spune-i unui prieten sa'i zica fetei ca o placi big grin