| anonim_4396 a întrebat:

Imi place mult de un baiat dar nu stiu ce sa vorbesc cu el sad
Nu il cunosc foarte bine, deci nu as putea sa ma leg de anumite subiecte si nici nu avem prieteni comuni.
Dupa ce o sa-mi raspunda la intrebarea " ce faci?" -bine, tu? - bine (discutie banala) cum as putea continua?

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Il intrebi ce a macat in ziua respectiva si apoi ce prajituri prefera.

| SkyPilot a răspuns:

Cum a fost ziua ta azi? Ce faci de obicei in timpul liber?
Daca baiatul e destept, te va intreba el despre tine ca sa stie unde poate sa te invite si ce puteti sa faceti impreuna. Afland ce placeri ai, se va putea pregati ca sa discute despre ele cu tine. Cam pe ideea asta mergi si tu, intreaba-l despre el. La toti ne place sa vorbim despre noi insine, este de departe subiectul cel mai interesant happy

Răspuns utilizator avertizat
| Hitback a răspuns:

Il iei la misto putin. Nu cred va se va supara. Cel mai probabil nu va mai vorbi cu tine deloc. Daca nu vezi tu. Il intrebi de cnpul din buletin numele mamei al tatalui. Al bunicilor si tot asa.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Pai ai putea sa-i spui ca tocmai ai terminat de vizionat un film fain (in loc sa-i zici ca faci bine). Daca e interesat, o sa intrebe ce film, tu ii spui (un titlu care iti place mult, de preferat nu "Tres Metros Sobre el Cielo" sau "If I stay") apoi il intrebi daca l-a vazut sau ce gen de filme ii plac lui, care-s filmele preferate etc. De aici e usor sa abordati subiecte. Totul e sa fie receptiv si sa intre in joc.

| Betyyy a răspuns:

Pai mai intai intreaba-l de unde este, ce clasa este, unde invata. Si treptat incearca sa il faci sa se simta in largul lui sa aiba incredere in tine. Apoi spune-i ce simti spre exemplu : "Uite te plac de ceva vreme si nu te pot scoate din mintea mea... Vreau sa stiu ce parere ai despre mine." ceva gen. Daca e ca si el sa te placa asta e bine... dar daca zice ca nu prea are sentimente pentru tine lasa-l in pace, mai devreme sau mai tarziu are sa isi de-a seama ca te-a pierdut se ca are nevoie de tine. Ps: Asta mi saintamplat si miewinking Sper ca ti-am fost de ajutor.