| saxobeat a întrebat:

imi place o fata de la mine din clasa foarte mult dar nu stiu daca si ea ma place cu adevarat, ea are prieten si din cand in cand vorbeste prin sms(cred ca cu el) si de aceea un timp am renuntat la ea dar dupa cateva zile a inceput sa vorbeasca ea cu mine daca a vazut ca nu o mai bag in seama, radem tot timpul impreuna si tot timpul ne privim in fix in ochi timp de 3-4 sec poate si mai mult, ne intelegem foarte bine, nu stiu ce sa mai cred. Credeti ca am sanse la ea? pentru ca eu sunt mai timid. si apropo am 16 ani

Răspuns Câştigător
| Laur_7500 a răspuns:

Nu prea conteaza varstawinking. parerea mea este ca daca ea te priveste si te priveste putin intens si daca tu nu ai vorbit cu ea, pentru ea a fost greu inseamna ca asa cat de cat incepi sa contezi in ochii ei, dar asta nu inseamna ca gata te place.incearca in continuare sa te porti frumos cu ea, sa ii fi mereu alaturi, si sa incepi sa iesi cu ea. iar dupa ceva timp o sa iti dai cu adevarat seama daca chiar este pentru tinetongue

2 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Buna, pai daca vorbeste prin sms nu inseamna ca are prieten. Incerca vorbesti cu ea nu numai de scoala, de activitatile care le face ea ce o pasioneaza pe ea. Si fi mereu mai pe langa ea stiu cum e si eu trec prin acelasi lucru. Bufta si succes incontinuare!

| Robykiller a răspuns:

Mah ia-ti inima in dinti du-te si spune-i ca o placi in 5-9 secunde afli daca te place... daca nu cauta fata mai potrivita!