| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega, e clasa cu mine pe care am inceput sa o plac tare mult. Ne intelegem foarte bine, radem, glumim, ne tachinam, vorbim la tel. destul de des si la scoala la fel...mai ales in ultima vreme.Pana si problemele ei mi le spune. Unii colegi cred ca suntem impreuna, chiar si profesoriipentru ca si in timpul orelor dam impresia asta si am observat ca de multe ori se uita pe furis insistent la mine, dupa care ma uit la ea si brusc isi intoarce privirea. Zilele trecute mi-a spus ca ii sunt tare drag si ca-i place de mine demult, inca din clasa a IX-a. Acum suntem a XII-a. Dar e o problema...din cate stiu eu are prieten. Si am de gand ca in viitorul apropiat am sa-i spun verde-n fata ca o plac, asta ca sa ma lamuresc si eu putin. Voi la ce credeti ca s-a referit cand a spus ca "ii sunt tare drag"?

2 răspunsuri:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Ori te place ori ii place ei sa se comporte asa de frumos cu totii.Dar poate ca te-a mintit ca te place asa mai fac fetele, cred ca sti la ce ma refer.

| Ioana_Maria_1993 a răspuns:

Cand cineva se comporta asa cu tine..CLAR ca te place..asculta sfatul meu si zii acum ca poate va fi tarziu,, viitorul apropiat''.fa`o URGENT..sa nu o pierzibig grin Succes!