| anonim_4396 a întrebat:

Imi place un baiat, si nu stiu ce sa fac...sa-i spun sau nu ce simt pentru el? Mi-a dat de inteles ca si el ma place.Dar daca ii spun imi e frica de ce ar urma.Ar mai vorbii oare cu mine?
Multumesc pentru raspunsuri! happy

Răspuns Câştigător
| LostInBubble a răspuns:

Daca nu ii spui iti va parea rau. Indiferent de raspuns tu trebuie sa fi impacata cu tine pentru ca ai incercat. Nimeni nu te acuza pentru ca ai sentimente.
Si da, ar mai vorbi.
Fa-ti curaj si vorbeste, pentru ca daca ti in tine, ai sansa sa pierzi ceva frumos.
Nu ai de ce sa te gandesti la ce va spune, pentru ca suntem oameni. Avem datoria de a iubi. Sentimentele se regenereaza cu timpul daca va fi sa-ti spuna nu.

| TeenageDream a răspuns (pentru LostInBubble):

Multumesc pentru ajutor! happy

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ii spui sa-r putea sa zica alta inaintea ta!

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Si eu eram asa, mi-era teama sa ii spun unei fete ca o plac. Am vorbit pe mess ceva timp si pana la urma i-am spus. Eram cam in aceeasi situatie ca tine, stiam ca si ea ma place dar eram ambii timizi si probabil asteptam ca unul dintre noi sa faca primul pas. Nu-ti fie frica, daca si el te place totul va fi bine, sigur ar vorbi cu tine; chiar mult mai mult decat o face acum. Asa ca lasa teama de o parte si spune-i! Ai putea sa il pierzi daca astepti prea mult happy

Răspuns utilizator avertizat
| Clodmod a răspuns:

Buna! Daca vrei sa fii sigura ca te place si sa ai mai multe sanse incearca si tu sa te imbraci mai frumos (mai ales ca acum este vacanta si nu trebuie sa ne imbracam la costum la scoala) si da-te pe langa el. In acest mod ii vei aprinde calcaiele. Poarta-te frumos cu el, invita-l afara dar nu ii da sms-uri incontinuu pentru ca va crede ca esti obsedata de el si il vei plictisi, dar daca te place, s-ar putea sa ii placa. Daca te imbratiseaza si se comporta ca un gentleman cu tine inseamna ca te place! Daca incerci ce ti-am zis eu speranta va fi mult mai mare, dar ai grija sa nu pari fitoasa! Da raspunsuri inteligente, nu vorbi urat cu el, razi mult prin preajma lui si daca nu esti timida, imbratiseaza-l si tu. Bafta! Funda? happy

| XxcorixX a răspuns:

Daca ii spui direct:``Sa stii ca te plac`` nu cred ca s-ar mai gandi la tine ca la posibila prietena deoarece in momentul cand ii spui ce simti in fata dispare tot misterul(care, apropo, ii atrage pe baieti), si nu prea ai de castigat.Da-i de inteles ca il placi.Nu grabi lucrurile...da-i timp si ai sa vezi ca ai mai mult de castigat asa decat daca i-ai spune.
Mult succeshappy

| Chaterinna a răspuns:

Lasa-l pe el sa-ti spuna ca te place. Baietilor le place sa cucereasca ei si nu invers. Trebuie sa se simta " vanatori ". Si apoi ...asteptarea e frumoasa. Poti sa-l ajuti si tu un pic cu o atitudine incurajatoare, dar lasa-l pe el sa faca primul pas.

| kkourtney a răspuns:

Buna! Eu te-as sfatui sa ii spui ce simti mai ales daca stii ca si el te place. Am trecut printr-o situatie asemanatoare cu a ta si i-am spus baiatului respectiv ce simt pentru el (el fiind si cel mai bun prieten al meu) iar acum suntem intr-o relatie de 1 an si 8 luni. Spune-i ce simti, daca tine la tine nu te va indeparta!

| мσηѕтєя a răspuns:

Heii! happy. eu te sfatuiesc ca ar trebui sa ii spui.e cel mai bine pentru aman2,, adica daca ai ziss` ca si el t place...dc n`ai indraznii? Hai fi si tu mai indrazneata! bafta :*

| TeenageDream a răspuns:

Va multumesc pentru raspunsuri! Am ales sa-i spun ceea ce simt pentru el! Asa e cel mai bine! happy :*