| elizadumitru a întrebat:

in a cata saptamana din timpul sarcinii apar simptomele? dau funda. multumesc happy

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

In primele 3-4 saptamani

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam in a cincea sau a sasea saptamana. dar 60% din femei nu au simptome in primele 3 luni de sarcina (in afara de lipsa menstrei)

| IloveME a răspuns:

Cunosc pe cineva care dintr-a doua saptamana deja avea simptomele!
Cred ca totul depinde de organism!

| wolder a răspuns:

Pai primul sintom: nu-ti vine menstruatia. deloc!
Fa-ti un test de sarcina si vezi daca esti insarcinata.
Al doilea dintre simptomele comune ale sarcinii sunt ametelile si starile de lesin, cele mai dese fiind in prima luna de sarcina. Daca te simti ametita dupa ce ai urcat cateva trepte sau simti ca ti se taie picioarele cand te ridici dupa ce ai stat asezata o perioada mai indelungata, este posibil sa fii insarcinata.

| elizadumitru explică (pentru wolder):

Stiu care sunt simptomele, am intrebat in a cata saptamana incep sa apara

| wolder a răspuns (pentru elizadumitru):

In primele 3-4 saptamani

| Azµre a răspuns:

După 3-4 săptămâni!

| supermamici a răspuns:

Pai depinde ce definesti prin simptome... in zilele 5-9 apar schimbarile hormonale si oprirea menstruatiei. In luna a 4-a mamica incepe sa arate ca este deja insarcinata... uite aici un articol despre dezvoltarea fatului: http://www.supermamici.ro/dezvoltarea-fatului/

| Maya89 a răspuns:

Dupa 2 saptamani dar depinde de organismul fiecarei persoane

| elizadumitru explică:

Ashole straight face

| Nature98 a răspuns:

Depine de orvanism, dar in general in prima luna