| gregory_2444 a întrebat:

In prima zi dupa terminarea menstruatiei am facut sex neprotejat si acum imi pare rau.Prietenul meu zice ca nu s-a terminat in mine, insa eu sunt un pic ingrijorata. E posibil sa fi ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca este foarte sigur ca nu a ejaculat si are multi ani de experienta sexuala in spate, riscul e cuprins intre 5 si 30%, in functie de cat de fertila esti tu. Daca ai un ciclu menstrual regulat si menstruatia nu dureaza mai mult de 5 zile, riscul e minim. Riscul creste mult daca ciclul e neregulat. Test de sarcina poti face abia peste 21 de zile, ca sa poti sa te bazezi pe rezultat.
Sweetygirl, e gresit ce spui tu, ovulul nu se elimina la menstruatie, ci la jumatatea distantei dintre doua menstruatii.

8 răspunsuri:
| carmi_6480 a răspuns:

Nu cred ca esti, stai linistita, primele 2-3 dupa terminarea menstruatiei ar trebui sa fie o perioada sigura.

| anutza1991 a răspuns:

Daca nu s-a terminat in tine nu-i nicio problema poti sta linistita:*:*

| @@ a răspuns:

Tin minte de la un ginecolog ca mi-a zis ca imediat dupa ce ti s-a terminat ciclul poti sa intretii relatii sexuale cu partenerul neprotejat si sa ejaculeze in tine fara problemehappydeci chill

| sweetygirl a răspuns:

In primele zile de la terminarea menstruatiei nu poti ramane, pentru ca ovulul a fost eliminat deja mucoasa uterului a cazut deja si poti ramane insarcinata in ziua dinaintea menstruatiei ca un ovul traieste, fara a fi fecundat, doar o zi. Si totusi ca sa te linistesti u ia-ti un test de sarcinatongue

| MiKiDuTzZz a răspuns:

Inainte cu 5 zile si dupa 5 zile de la menstruatie eu stiu ca nu ai cum sa ramaiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti sa ramai, stai linistita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am facut acelasi lucru si nu stiu daca am ramas sau nu desi am auzit ca nu poti ramane imediat dupa terminarea ciclului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai el zice ca nu s-a terminat in tine, dar se poate sa ii fi ramas vreun "micut" si acela este suficient