| lucica_3563 a întrebat:

am facut sex de trei ori intr-o seara si as vrea sa stiu daca pot ramane insarcinata, am facut sex neprotejat dar el nu s-a terminat in mine deloc. dar intre partide el nu a fost la baie, e posibil sa fi ramas sperma de la prima oara si sa raman insarcinata? va rog dati-mi un raspuns.

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Da, foarte probabil! Nu mai faceti neprotejat ca sa nu va asumati niste responsabilitati pentru care nu sunteti pregatiti.Si indiferent de cate ori faceti, spalati-va dupa fiecare partida.
Eu am facut o frumusete de cistita (infectie urinara) de la o prostie din asta. Urinarea dupa sex te fereste de ea.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, sigur ca poti sa fi ramas insarcinata. Oricum aceasta metoda de contraceptie (coitus interuptus) are un risc crescut (intre 4 si 27%). Daca dupa un contact sexual cu ejaculare, partenerul nu s-a spalat si nu a urinat, si urmeaza alt contact sexula, riscul este aproape dublu. Practic depinde doar de cat de fertila erai tu in ziua respectiva.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Urgent, pastila de a doua zi! Mai ai timp că se poate lua în 72 de ore.
Chiar dacă sunt şanse mici, mai bine iei pastila de a doua zi. Mai sigur!

| madalicious a răspuns:

Da, draga Lucica. E foarte posibil, daca nu s-a spalat. Ai grija sa nu faca "hop" un bebe in pantec la tine si sa nu stii. straight face

@dee nu nu stiam ca a "dispera" e ca "a se exaspera". laughing

| madalicious a răspuns:

@Antonia, or fi ele sinonime dar, din ce scrisesi u, eu am inteles altceva. Mai bine scrie pe intelesul tuturor ca poate nici cea careia i-ai raspuns n-a inteles.

| Corina a răspuns:

Daca sexul a fost neprotejat, ai toate sansele sa fi ramas insarcinata, mai ales ca spui ca partenerul tau nu s-a spalat. Dracusorii de spermatozoizi nu stau locului si nu se stie daca vreunul, mai neastamparat, nu s-a cuibarit in vaginul tau, pentru a se imperechea. Laura te-a sfatui f bine, insa un test de sarcina nu-l poti face mai devreme de 14 zile de la ovulatie. Pentru a afla daca ai ramas sau nu insarcinata, ar mai fi testul de sange, acesta putand fi facut dupa 6-8 zile de la ovulatie.
http://www.suntgravida.ro/sarcina/Testele-de-sarcina.html

| marsy a răspuns:

Da, posibil. pot exista sanse mici

| 16.laura.16 a răspuns:

Da, e foarte posibil. Fa-ti un test de sarcina, urgent!

| Smarandica a răspuns:

Daca esti proasta! TE-o pus drequ de trii ori. Odata nu tzo ajuns? Pacatoaso! Ramai cu indoiala. da de ne chemi la botez:X:X!

| roxpau a răspuns:

Da este foarte posibil fa un test de sarcina cam la 21 de zile ca sa fi sigura

| Antonia19989 a răspuns:

Cat de tare ma amuza expresia ''s-a terminat in mine'' laughing dar lasand asta la o parte, da, sunt sanse sa ramai insarcinata, dar nu exaspera! totul se rezolva, take carewinking

| Antonia19989 a răspuns:

Draga ''madalicious'', din cate stiu eu 'dispera' si 'exaspera' sunt sinonime, nu stiu ce nu intelegi happy

| adela100sweet a răspuns:

Da

| Mikee a răspuns:

Macar sa invatati pentru viitor ca e ok sa ajungeti la un dus impreuna dupa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu draga nu poti sa ramii insarcinata daca nu si-a dat drumu daca vrei putem sa ne intalnim sinoi:*love struck

| oana_4548 a răspuns:

Este foarte posibil sa ramai insarcinata...Trebuia sa te gandesti la acest lucru inainte de a face sex neprotejat

| vasybug a răspuns:

Da, e foarte posibil. Fa-ti un test de sarcina, urgent!

| lucica_3563 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi.eu mi-am inceput viata sexuala acum 3 saptamani.si cum a ramas intr'o seara prietenu la mine am profitat de ocazie.si am facut'o de 3 ori...totusi cu 3 zile inainte de abia imi trecuse ciclu, nu eram chiar intr'o perioada fertila... o sa fie invatare de minte.

| lucica_3563 explică:

Ehee.nu sunt insarcinata.ca mi-a venit ciclu. ce noroc.

| delis a răspuns:

Da. e foarte posibil. ai grija.