| sonia18 a întrebat:

in primul rand am o relatie de 1 an si 7 luni, ...in tot acest timp eu s iubitul meu am trecut prin multe. si mi-a aratat ca ma iubeste, la inceputul relatiei eu l-am mintit s inselat, aceasta a aflat, dar a trecut peste tot s nu mi-a reprosat niciodata asta. Tin sa va spun ca nu am facut ink dragoste cu iubitul meu, eu am aproape 18 ani, el 19...si as vrea sa fac dragoste cu el. Sper ca nu ma judecati gresit! Dar ne iubim foarte mult. Problema este ca eu nu stiu cum sa-i arat ca vreau asta. eu sunt km timida s me jena sa ii zic stii sunt gata. Cum credeti ca ar trebui sa procedez?(mentionez ca pana acum nu mi-a cerut niciodata asta) La voi cum a fost? a durut? multumesc de rasp

Răspuns Câştigător
| fifo a răspuns:

In primul rand nu ii lua inseama pe adymafiotul si shin. vor sa te faca sa te simti prost. cel mai important este ca daca el nu ti-a reprosat asta inseamna ca te iubeste foarte mult.ai incredere in el si dacă te simți pregatită doar spune-i-o frumos
''uite eu vreau sa fac dragoste cu tine.''
trebuie sa ai putin tupeu si sa ai curaj

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, e de apreciat faptul ca dupa atat timp de relatie nu ti-a cerut sa faceti sex, inseamna ca te iubeste cu adevarat si te respecta si asta merita toate laudele...eu zic ca daca ai incredere in el si va iubiti nu ai de pierdut, totul va veni de la sine, nu trebuie sa ii spui in fata daca nu vrei, dar de exemplu poti sa ii arati prin gesturi ca ai vrea sa incepeti. Fa ceea ce crezi ca e mai bine pentru tine, daca te simti pregatita fizic si psihic e bine, varsta e perfecta, asadar nu cred ca ar fi ceva rau atat timp cat o faceti din iubire, nu uita de protectie...de durut, depinde de fata si de cum se comporta partenerul, oricum nu e durere foarte mare si dureaza foarte putin, bafta.

daniela
| daniela a răspuns:

Inseamna ca te iubeste mult si te repecta enorm fapt cam rar la baietii din ziua de azi. Deci e un tip super OK. Daca ai o astfel de relatie insemna ca inca nu a venit vremea si prima data va fi probabil o chestie super romantica si nu trebuie sa-ti fie frica de ce se va intampla, cu dragoste multa si multa antentie va fi super super.

| undercovergirl a răspuns:

Daca intr-adevar te simti pregatita pentru pasul urmator, eu zic asa romantismul este cea mai buna cale de a trece peste timiditate. Fa-i o surpriza pregatindu-i o seara linistita in compania ta, chiar si o cina ( asta in cazul in care stii sa gatesti ), daca nu un film de dragoste este varianta ideala, atmosfera sa fie relaxata, muzica in surdina, cateva saruturi, mangaieri si totul va decurge de la sine.
Dar, gandeste-te foarte bine daca vrei sa o faci.

Shin
| Shin a răspuns:

Vorba lu' adymafiotul, cand l-ai inselat nu mai erai timida?

| adi4ever a răspuns:

Cand il mintei si il inselai nu m-ai erai timida? nici nu il meriti clar ca e un baiat bun de moment ce nu a zis nimic

| cipryy88 a răspuns:

Chiar nu o sa inteleg niciodata fetele astea unele nu toate au baieti de treaba langa ei dar nu le ajunge asta vor sa se incurce cu alti nu zic si baieti fac invers dar eu sincer m-am saturat de toate parasutele greu o sa gasesti in ziua de azi un baiat sau fata care sa te placa asa cum esti si sa te respecte asa ca ai grija ce faci si cum zicea si adymafiotul chiar nu te-ai gandit deloc atunci cand l-ai insealat? nu erai timida?