| mery_6245 a întrebat:

Buna,in urma cu 2 ani am venit in Italia am cunoscut un barbat de care acum sunt indragostita partea proasta:este insurat, nevasta lui este in tara lui(albania). Aici este cu mine in fiecare zii dormim mereu impreuna mai bine spus stam impreuna nu ne ascundem stie toata lumea pana si nevasta lui, Are o fetita de 2 ani jumate cand eu l.am cunoscut nu m.a mintit cu nimic mi-a spus ca este insurat ca nu se intelege bi9ne cu nevasta ca vrea sa o lase dar asteapta sa creasca fetita.Partea proasta este ca atunci cand merge acasa la el (albania) ma suna mereu nu este schimbat dar m-am saturat sa raman mereu singura de sarbatori de momentele importante, Credeti ca o va lasa la urma urmei de iubit spune ca ma iubeste si pe ea o respecta.Imi spune ai rabdare o voi lasa, eu i-am spus de ft multe ori sa o lase sa faca cu mine un viitor spune ai rabdare asa mai cunoscut acum nu mai poti astepta? cum pot sa il uit sa scap de el il iubesc foarte mult dar in acelasi timp nu il mai vreau? vreau sfaturi cat mai multe

12 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ai mare noroc ca prostia nu doare chiar daca in cazul tau e amestecata cu multa ipocrizie si egoism. Dar daca tu crezi ca esti fericita, nimic nu mai conteaza, cum nu conteaza nici ce zice el. Ar fi culmea sa-l crezi.

| Oana92 a răspuns:

Din moment ce ai acceptat o relatie cu un barbat insurat si cu un copil nu stiu cum ai si pretentia sa primesti fericire de la viata! Tu te-ai gandit vreodata ce e in sufletul acelei femei? Plus ca asa de mult tine la tine ca te lasa singura exact atunci cand oamenii isi doresc mai mult sa-i aiba pe cei dragi aproape- de sarbatori. Si sa mai sti un lucru, o relatie trainica se bazeaza pe respect mai mult decat pe iubire! Si app, o respecta, dar se culca cu alta.

| Felys a răspuns:

Daca te iubea chiar asa de tare nu amana momentul sa se desparta de sotie,nu invoca motivul sa creasca copilu,asta e un motiv pueril,copilul creste si cu el si fara el,mai ales ca e mai mult fara el,in mod categoric nu se indura sa divorteze pentru ca spera sa isi ia locul candva in sanul familiei,numai faptul ca de sarbatori este cu ei si nu cu tine e clar ca tot acolo il trage inima,daca era asa indragostit de tine divorta si putea sa isi viziteze fata oricum,la fel si sa o ajute financiar, dar el de fapt sta cu tine si trimite bani acolo, cat de fraiera trebuie sa fii sa nu vezi asta, cel mai bine cauta si tu pe altul si da-i pasi, asta e nehotarat tare, nu merita crezut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar la fiica'sa te-ai gandit? Hai ca sotia lui e proasta, el e idiot, tu esti si mai proasta...dar fiica'sa o sa aiba de suferit ca te-ai bagat in familia lui.
Si cum zice tipu': ai rabdare.Stiai in ce te bagi, nu? Acum suporta rolul de amanta, ca asta esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa termini aceasta asazisa relatie, inainte de a fi prea tarziu sau de a avea probleme din care cu greu vei mai iesi sau nu vei mai apuca sa iesi.Mult noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te la acel copil nevinovat! E cumplit ca cineva sa se bage intre parintii tai!
Lasa-i pe ei sa isi rezolve problemele, nu devenii tu inca una in plus.
Te vei simti vinovata daca nu termini relatia asta.
Uita-l. Nu e potrivit! Sunt atatia baieti/barbati. Alege unul care va fi perfect pentru tine!happy

| papusica987 a răspuns:

Urata situatie...
stii nu prea e frumos din partea ta ..chiar daca el ti-a zis ca nu se mai intelege cu sotia lui, trebuia sa astepti pana se despart nu sa te bagi peste, poate mai exista vreo sansa sa nu se mai certe mai ales ca au si un copil.
sfatul meu este sa il uiti si sa iti gasesti unul liber!

| andraeva a răspuns:

Grea situatie... Poate el chiar iti spune adv si ast sa creasca fetita lui ca sa poate divorta; din moment ce si sotia lui stie de tine inseamna ca se asteapta ca la un moment dat sa se desparta de el, deci e posibil sa-ti fi spus adevarul. Si nu-i mai asculta pe altii care te critica, pentru ca fiecare om are probleme, nimeni nu e in pielea ta ca sa stie ce simti si prin ce-ai trecut. Succes!

| Anka07 a răspuns:

Pai sfatul meu este sa incerci sa te detasezi de el.Sincer eu nu cred ca isi v-a lasa sotia si fetita pentru tine, rar gasesti barbati care sa fac asta.
Sfatul meu e sa il lasi si sa iti gasesti un barbat care sa te meritehappy pentru ceea ce esti si daca te tine asa ca o lasa pana creste fetita. poate cu timpu te lasa pe tine si o sa iti fie mult mai greu decat acum.
Decat sa suferi mai tarziu si sa suferi mai mult, mai bine acum si iti va trece.
Succes!

| Costin_Lucian_1981 a răspuns:

Am si eu o amanta exact cum esti tu! Cred ca toate aveti aceeasi dilema happy
Noi nu va vrem de sotii, doar de amanta, ce-i asa greu de inteles?
Cum e sa stai singura de Craciun si el in brate cu sotia si copilul? Cum e sa-ti zica "in doua luni divortez" de 2 ani incoace? Cum e sa-ti faci cumparaturile singura? Cum e sa stii ca el mai face sex si cu sotia intre timp? Cum e sa plece de la tine cand ti-e lumea mai draga in Albania?

| anonimu01 a răspuns:

Raspunsul meu.esti o crva ordinara.cum sa stai cu el daca are nevasta. orice ar zice el...nu te cuplai cu el pana nu-si lasa nevasta.te duce cu zaharelu

| mery_6245 explică:

El nu este casatorit cu acte, la ei conteaza foarte mult ceea ce spun parinti si vreau sa explic are un tata foarte sever rautacios il respecta si de asta nu poate sa se desparta de nevasta mi.a sps si tatal lui ca el l-a insurat.Mi.a spus vorba asta( la caine trebuie sa ii tai coada cand este mic ca daca creste nu ii mai poti face nimic musca), El avea 20 de ani cand s-a intamplat asta nu stia cum e sa fii tata si sot acum ii pare rau,,,, Pt cei care imi spun curva de ce? daca eram o curva eram la produs nu dormeam in fiecare seara cu el in pat si nu il iubeam cat il iubesc acumcrying(