| Bianca123456789016738 a întrebat:

Va multumesc celora care mi-au raspuns la ultima intrebare. Pana la urma am ramas cu actualul meu prieten. Daca are cineva rabdare sa citeasca voi fi recunoscatoare. Vreau sa spun inainte de orice ca amandoi avem 14 ani. Suntem intr-o relatie la distanta. El se comporta foarte frumos cu mine. Imi acorda atentie cat vreau eu de multa si imi vorbeste foarte frumos. Imi spune mereu cand iese afara si cu cine si ma si suna de afara sau imi da mesaj ca sa vorbim mai mult. Este frumos. Nu este genul de baiat gelos, ma lasa sa ies cu prietenii si chiar daca e putin gelos are incredere in mine. Noaptea dormim pe apel video si ne trezim impreuna. Uneori nu putem vorbi dar mereu ma trezesc cu mesaje dragute. Orice fac, el accepta si ma sustine. Am avut 2 certuri mai mari dar nu a rezistat mai mult de 10 minute sa ma vada suparata. Mereu cand sunt suparata incearca sa ma protejeze si imi spune mereu ce e mai bine pentru mine. Daca eu sunt suparata este si el si tot asa. Am vorbit si despre subiectul sex si i-am zis ca nu stiu cand voi fi pregatita si a zis ca nu conteaza si ca ma va astepta pana voi fi pregatita. Am vorbit si despre faptul ca poate atunci cand ne vom vedea nu o sa ii mai placa de mine si a spus ca este imposibil si ca nu ii pasa cum arat pentru ca sunt superba pe interior si fata la fel de speciala ca mine nu mai gaseste. Oricate i-am facut nu a renuntat la mine. Merita sa astept sa ne vedem? Credeti ca el chiar ma iubeste sau ca doar spune asa?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

La câtă distanță sunteți? aveți ceva frumos dar posibil la un moment dat când se duc fluturașii ăștia de început să se facă mai nașpa din cauza faptului că nu vă puteți vedea. Dacă n-aveți posibilitatea să vă vedeți măcar o dată/de 2 ori pe lună și asta temporar, urmând să vă mutați în același oraș, nu prea are rost... da poți să stai cât te simți bine și s-o iei ca pe o experiență. la vârsta asta cred că e oricum mai bine o joacă de asta online.

| romeo78 a răspuns:

Sunteți necopți la minte, deci nu se poate spune ce simte față de tine.
Aveți răbdare, creșteți, apoi vă gândiți la un viitor împreună!

| Bianca123456789016738 explică (pentru romeo78):

Imi sugerezi sa ma despart de el pana cand mai crestem?

| romeo78 a răspuns (pentru Bianca123456789016738):

Nu o despărțire, dar o ușoară distanțare. Cel puțin până intrați la liceu. Să vă gândiți la ce dezastru va fi dacă nu veți învăț sufoc ca să intrați la un liceu de renume!
Dragostea și școala nu se împacă!

| cristimihailov a răspuns:

Poti de exemplu sa te mai vezi cu cineva, in paralel. Inventezi ca mergi la un curs de ce vrei tu si in perioada asta, te vezi si cu altul.

Dar in general, relatiile de la departare, cand te indragostesti, te indragostesti de regula de tine.

| Lecorbusier a răspuns (pentru cristimihailov):

Ho prietene n o invata sa joace baietii pe degete de mica dupa tot voi ziceti ca "uite si la curva asta cum a ajuns asa"

| cristimihailov a răspuns (pentru Lecorbusier):

Las-o boss sa traiasca si ea.