| A.be.ce a întrebat:

In urma cu aproximativ 5 zile am luat Postinor, iar de vreo 2 zile mi-au aparut cateva cosuri. Eu inainte nu aveam decat inainte de menstruatie cu 2-3 zile, dar numai pe barbie, dar acum am si pe frunte, si pe obraji cateva sad. Sa fie din cauza pastilei? Sau nu are nici o legatura? Multumesc pentru raspunsuri. O zi buna happy!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt in cadrul dereglarilor hormonale intalnite dupa Postinor. Astea sunt reactii adverse minore, nu este cazul sa te ingrijorezi. Atata timp cat respecti normele indiacte de ginecologul care ti-a mprescris postinor si te duci la toate consultatiile planificate, vei putea evita reactiile adverse serioase.

| madalina2727 a răspuns:

Cu siguranta e din cauza pastilei pentru ca a creat un puternic dezechilibru hormonal.pastilele astea de a 2-a zi sunt foarte daunatoare pentru organism, pentru ca au o cantitate mare de hormoni.nu se iau mai mult de 2 pastile de astea pe an.probabil o sa ai si dereglari de menstruatie pe parcursul a jumatate de an. Evita sa iei pastile pana nu esti bine informata si despre efectele adverse pe care le poate da.