| AnonimuFrumos a întrebat:

Cum scap de coșuri? Am fost la diferiți dermatologi care mi au recomandat zineryt, skinoren, măști cu argilă etc. care au funcționat la început după care au apărut iar. De 2 luni nu mi am mai dat nimic, iar de 2 săptămâni nu mai am aproape de loc. (Am avut menstruatie, mi-au aparut câteva cosuri noi, iar dupa ce mi a trecut menstruația mi au trecut aproape toate cosurile, in schimb punctele negre nu). Mai am pe frunte și tâmple câteva coșulețe, și pe nas, bărbie, frunte puncte negre. Pe obraji nu mai am deloc. Cu ce sa mi dau sa -mi treacă? Menționez ca am vrut sa rămân în continuare așa, fără sa folosesc nimic dar au începu iar sa mi apară coșuri pe frunte și obraji. Mama spune ca e de la menstruație dar a venit acum 2 săptămâni deci nu are cum. Ce-mi recomandati?

FUNDĂĂĂ!

2 răspunsuri:
| alexutza02matza a răspuns:

Pentru puncte iti recomand benzile speciale, iar pentru cosuri: sterge-te pe fata cu apa de trandafiri in fiecare dimineata si apoi da-te cu crema antiacneica, dar nu stiu ce nume de creme dintr-astea sa iti dau... Dar oricum, sper ca te-am ajutat un pic!

| gabby77 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=gY1w6riA4uU si sunt si din cauza menstruatiei si a varstei si pentru punctele negre foloseste acele benzi speciale de la nivea etc. Funda?