| anonim_4396 a întrebat:

Inainte ma masturbam si ajungeam la orgasm dar de o vreme incoace ma masturbez si dureaza mult pana sa ajung la orgasm, de fapt nici nu am un orgasm adevarat. Parca de doar intentia. Ce se intampla?

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Masturbarea nu produce disfunctie erectila. Cel putin, nu exista niciun fel de dovezi ca ar produce asa ceva, iar daca ar produce-o-n masa, 90% din barbati ar avea disfunctie erectila de la 20 de ani.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca te-ai masturbat in exxces, vezi ce patesti? In caz ca nu te-ai masturbat in exxces ia o pauza de 5-6 zile si vezi ce se intampla dupa, poate ca nu te-ai excitat tu cat trebuie in ultimul timp.

| Anonim13912 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

O sa iau o pauza si sa vad dupa.winking