| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Încep prin a menționa faptul ca e prima mea relație serioasa din punct de vedere intim. Este primul partener și eu neavând experienta am ceva dubii.
Se întâmplă destul de des sa ma lase nesatisfăcuta zicând câteodată ca se "revanseaza". Nu cred ca este normal. Eu oferindu-i timpul meu să-i aduc plăcere și eu sa aștept sau sa cer. Adica nu îi vine de la sine să-mi facă plăcerile, eu i-am zis ceva ceva despre ce cred eu ca mi-ar placea dar nu aplica și de unde știi mai mult ce îmi place dacă nu ma încearcă și plus ca am și rușine în felul meu. El având experienta ar fi trebuit zic și eu sa conștientizeze ca este vorba de plăcere reciproca și sa se implice mai mult. Eu am discutat, i-am propus sa încerce sa se educe puțin sexual și poate sa se mai informeze. Pe lângă asta actul mi se pare mecanic. Eu fiind o persoana pasionala, așteptam iubire, tandrețe, siguranță, dragoste, nu doar o consumație fizica.
Pe baza experientelor voastre și a ceea ce considerați și voi poate o sa reușesc să-mi fac o idee.
Va mulțumesc, aștept răspunsuri!

17 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Trebuie sa-i dai papucii astuia si sa-ti gasesti un barbat care adora femeia, adora trupul feminin si isi ia placerea in primul si in primul rand din a o satisface pe ea. Un barbat caruia ii place peezda cu adevarat, nu se gandeste neaparat la a ejacula el repede si apoi sa se bage ca b0ul la somn, ci transforma actul sexual in poezie, o alinta, ii gusta, ii savureaza fiecare milimetru patrat al trupului, o face sa simta ca pasarica ei e cea mai dulce din lume si nu se opreste pana cand nu o vede ca tremura de placere.

| Hypefox a răspuns (pentru wildthing):

De ar fi fost adevărat. Oricum iau în considerare tot și oricum nu sunt obligata sa stau cu el dacă pe plan sexual nu merge bine chiar dacă ca oameni ne înțelegem de minune. Normal trebuie sa existe o balanta între toate dar sexul mi se pare destul de important. Dacă nu ma atinge avplo este greu sa dau înapoi și ma gândesc la aspecte negative și le uit pe cele bune din păcate.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai accepta sex si nu maia ccepta sa-l satisfaci tu prima, pentru ca -i genul egoist acre nu are chef sa se sacrifice saus a munceasca sa te satisfaca.
Spune-i ca mai primeste sex NUMAI dupa ce te satisface el, primul.
Daca te iubeste cu adevarat si sincer, nu va avea obiectii, dimpotriva, va trece bucuros la treaba si-ti va oferii ceva pasional.
Daca nu te iubeste si este interesat doar sa-i satisfaci tu madularul din pantaloni, va gasi scuze, sau va fi superficial demonstrandu-ti clar, ca nu vrea decat sex de la tine.

| Hypefox a răspuns (pentru Violleta2022):

Mulțumesc enorm pentru răspuns!

| anonim_4396 explică (pentru Hypefox):

Vezi că e foarte pămpălău și prost ăla cu care faci sex.

| mihai69 a răspuns:

Chiar dacă ești la primul partener, mie îmi pari mult mai 'experimentată' față de majoritatea celorlalte fete aflate în aceeași situație.
Din partea mea, sfatul ar fi să-i cam dai papucii. Omul nu pare interesat de ceea ce vrei tu, în ciuda eforturilor tale. Păcat de timpul pierdut.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trist, dar trebuie sa schimbi partenerul.
Daca nu te simte, nu e pentru tine. Cauta un pasional, ca tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caută soluții să te simti bine cu el.

| Hypefox a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu este vorba de asta, pana la urma aplic treaba sa stau deasupra sa ma (răsfăț) singura. Dar câteodată chiar și asa, el termina primul și dacă ii se înmoaie, nu mai are cum sa continue și eu rămân asa. După mine trebuia sa continue prin alte mecanisme și sa ma ajute larandul sau sa ajung în acel punct, nu s-a trag eu de el.

| Romanul86 a răspuns:

Ești un sex body pentru el. Mai are pe altcineva pe langa tine.

| Willis a răspuns:

Îi mai dai o ultimă șansă, spunându-i xe vrei.
Dacă nici așa nu vrea să facă, poți încheia cu el.

| felixf a răspuns:

Daca sunteti tineri e normal, multi fac dragoste dupa cum canta in reviste sau la TV. Cand li se recomanda sa mai citeasca o carte se cred superiori. Puteti incerca sa cititi impreuna "Nirvan, arta de-a face dragoste" va poate ajuta pe amandoi. Parintii mei mi-au zis la un moment dat, daca iubesti cu adevarat o fata atunci ea trebuie sa se termine prima si dupa aia tu. Mi-au trebuit cativa ani sa inteleg acel concept, dar dupa ce l-am prins am invatat sa ma cunosc. Despartirea nu e o solutie daca va iubiti, aduce dupa ea tristete si ingrijorari din partea ta. Dar sa fi documentat ajuta mult mai mult. Pe langa asta sexul este max 11 minute, dragostea este un proces care consta din preludiu, penetrare si actiuni dupa terminare. Acele actiuni implica si o baie impreuna o dezmierdare a corupurilor si multe altele. Insa daca vrei pe repede inainte iti recomand sa ai acasa https://superlove.ro/lovense-lush-2-0-wearable-bullet-vibrator. Il poti folosi dupa cel el se termina si sa-i urmaresti reactia. La inceput nu va intelege cum sta treaba insa dupa se va enerva si daca nu ii pica fisa atunci e tare pampalau. Deci alegerea este a ta happy fa ceva bun din viata ta.

| armand69 a răspuns:

Untaranoi,schimba-l

| PaulCos a răspuns:

Cel mai.probabil ca egoismul este o meteahna greu de vindecat. Daca vei gasi solutia pe plan sexual, asta fiind cum spune Jassmina, santajul, ma tem ca mai sunt o multime de alte aspecte ale vietii voastre de cuplu unde egoismul sau se va manifesta si va distruge. Probabil ca tanara fiind esti mai preocupata de sex si nu vezi celelalte aspecte unde egoismul sau altruismul pot face o mare diferenta. Intreaba-te de exemplu daca tu ai fi bolnava el ar sta la capul tau? Daca ai ramane fara bani ar accepta sa te intretina? Daca nu ai putea merge te-ar purta in brate? Sexul si comportamentul sexual sunt doar o abreviere a felului de a fi ca om.

| Hypefox a răspuns (pentru PaulCos):

El nu are egoism vis a vis de bani sau chestii de genul. De un an jumătate nu am văzut asa ceva. Dar cine știe pe viitor. Eu cred ca doar ar fi prost pe plan sexual fiindcă în viata de zi cu zi este extrem de matur, știe ce vrea, și lucrează foarte mult și trage ca să aibă mulți bani fiindcă vrea sa ma ceara și sa putem organiza ceremonie ceva. Menționez ca suntem în afara și eu stau încă cu părinții și el sta singur.

| Treschin_Francesca_2000 a răspuns:

Nu e okay dacă vrea sa se satisfacă doar pe el. Este pur și simplu egoist. Încearcă sa vorbești cu el despre asta, ca vrei sa simți sentimentele pe care le-ai descris aici, ca te - ai simți bine dacă și el te - ar satisface pe tine. Ar trebui sa aveți o discuție sincera, fii directa, doar asa o sa înțeleagă ca nu mai accepți sa faci sex cu el dacă nu te simți bine. Doar se joaca cu tine, dacă tot amână momentul în care te va satisface este clar ca nu - și dorește asta și ca folosește doar un pretext ca sa nu se intampla acel lucru atunci, in momentul respectiv.

| Hypefox a răspuns (pentru Treschin_Francesca_2000):

Pot zice ca experienta mare la femei n are ca ns, a avut o relație în trecut cu o fata mult timp și aia nu i-a comentat niciodată nimic, eu sunt prima care ii da peste nas ce nu i bine. Și am discutat cu el și aștept și faptele. Dar mi se pare și prostesc sa l învăț tot eu care nu știu nimic din astea fiindcă e primul partener și el totuși are la bord câteva. Ce i drept pana sa mi încep viata sexuala m-am informat mult de orice, eram pregătită psihic plus ca mama mea îmi vorbea mereu deschis despre punctul intim. Asa ca știu ce sentiment vreau sa am după fiecare partida de dragoste.