| Cocîrlăndosu a întrebat:

Vi s-a arătat vreodată Mântuitorul Iisus, în vis sau altfel? Dacă da, şi nu consideraţi ca fiind un lucru prea intim, puteţi relata acea experienţă?

23 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da, mi s-a aratat in vis cand mama mea era foarte bolnava si spuneau medicii ca nu pot sa intervina chirurgical, deoarece ar putea sa faca un stop cardiac pe masa de operatie. In vis m-am ridicat in sus, cerul s-a deschis si am vazut ca un colt de rai. Acolo erau niste mese si parca stiam ca sunt cei 24 de batrani iar in mijlocul lor era un tron pe care statea Dumnezeu, era lumina puternica, nu L-am vazut dar i-am auzit Glasul care imi spunea: ''Vezi aici am sa o aduc pe mama ta!'' Vreau sa mentionez ca atunci mama avea vise in care Dumnezeu o chema la pocainta. Cand m-am trezit din vis inca simteam din puterea si slava lui Dumnezeu care era peste mine.
L-am mai visat pe Domnul Isus cum mergea, iar eu mergeam pe urmele pasilor Sai, uneori ma abateam, dar reveneam pe urmele pasilor Sai. L-am vazut numai din spate.

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Da sexuiala in vis nu ai avut, ai avut desigur ca noi toti, si a fost adevarat? Era imposibil sa nu vorbesti tu cu God si Isus.

| EmaS a răspuns (pentru Hombre):

Tocmai aceste vise mi-au intarit credinta si m-au determinat sa fac o alegere pe care nu o regret!

| Hombre a răspuns (pentru EmaS):

Tot din vis o sa ai parte si de viata vesnica.

| MMihai a răspuns:

Vi s-a arătat vreodată Mântuitorul Iisus, în vis sau altfel? == Nu

| ania a răspuns:

Da, eram copil și am visat că eram într-o cameră cu mai mulți oameni și în fața noastră era Iisus îmbrăcat într-o haină albă și mă uitam la El foarte fericită. Într-un colț al camerei era o scară care cobora undeva la un subsol și pe ea coborau o mulțime de oameni parcă cu funiningine pe ei, negrii și ei nu-l vedeau pe Iisus și coborau nepăsători pe aceea scară.M-am speriat când printre ei l-m recunoscut printre ei și pe bunicul meu ateu, care cobora și el râzând.M-am trezit tristă și și mai hotărâtă să mă rog pentru a ajunge și bunicul meu la credință. După câțiva ani, când el avea 89 de ani a renunțat la ateism, și-a dăruit viața Mântuitorului și a devenit complet un alt om, mai blînd, mai iubitor cu o dragoste puternică pentru Dumnezeu.

| Lizzu a răspuns:

Da, mi s-a intamplat mai demult cand eram prin facultate ..atunci eram aproape fanatica si mergeam atat de des la biserica, citeam carti cu vietile sfintilor, drumul crucii...imi placea si imi oferea sentimentul profund de pace si protectie.

Atunci,in perioada aceea, am visat ca stateam la masa cu mama, parca si tata, si mancam. Atunci a aparut Iisus, avea coroana de spini pe cap, sangele curgea siroaie pe fata si pe trup.Era slab,cu urme de bici pe corp si era invelit doar cu un prosop in talie exact cum e el infatisat pe cruce. Avea tonul pielii mai inchis la culoare ca si cum ar fi fost bronzat si parul ravasit si ud.

Nu mai stiu daca imi vorbea prin cuvinte sau in minte. Eu stateam pe scaun la masa si el in stanga mea in picioare, ma uitam in sus la el si imi spunea ca ar trebui sa ma ia cu el sus. Aveam sentimentul acela cum ca trebuie sa plec atunci cu el, in momentul ala si nu mai tarziu. Dar nu stiu ce s-a intamplat si m-am trezit. Nu stiu cum a ramas.

Atat a fost, atat a durat visul si nu stiu ce ar fi vrut sa insemne. Nu eram speriata nici un pic, era ca si cum ar fi fost ceva normal atunci in vis. Nu eram speriata nici cand m-am trezit.

Cred ca atunci a fost singura data cand l-am visat. Poate pentru ca mintea si sufletul imi erau profund imbibate de religie si tot ce inseamna ea. Alta explicatie nu am gasit. happy

Tie?

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

Caprele mele nu erau pe acolo, ca le-am pierdut. laughing

| Lizzu a răspuns (pentru Hombre):

happy nu ma prind de ce ai spus tu, dar asa s-a intamplat la vremea aceea, eram diferita.
Iar acum sunt diferita de atunci.

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

Liz, din greseala am postat la tine, pentru Ema era destinat, scuze.

| Lizzu a răspuns (pentru Hombre):

Nu-i nimic happy sper sa-ti raspundahee hee

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

Ema e o simpatica, ce nu sunt sigur, daca e si vie. laughing

| Lizzu a răspuns (pentru Hombre):

Nu stiu ce are toata lumea cu ea... e alegerea ei daca crede in ceva sa nu, asa cum e a fiecaruia tongue dar am vazut ca si ei ii place sa "discute" cu voi/noi laughing
Este vie si o sa-ti raspunda, o sa vezi. In vis.hee hee

| Hombre a răspuns (pentru Lizzu):

Eu sunt circumspect ca e vie, de cate ori nu accept sa fac matanii, sa pup fundul lui isus si al evanghelistilor ma invită la un festin cu smoala incinsa, pucioasa si flacari. De unde deduc ca numai o stafie, moroi sau fantoma are ganduri d'astea. laughing

| Lizzu a răspuns (pentru Hombre):

Hai, mai laughing pai daca te tot invita trebuie sa fie frumos acolo si interesantbatting eyelashes nu rata nici o ocazie! nu poate fi dracu atat de negru.

| EmaS a răspuns (pentru Lizzu):

Este smecher Hombre, spune asa ca sa il las sa ma ciupeasca sa se convinga ca sunt vie!

| Lizzu a răspuns (pentru EmaS):

laughing stiu ca asta isi doreste. Aa. si o intalnire in jacuzzihee hee of

| EmaS a răspuns (pentru Lizzu):

Of! Of! Eu ce sa ii fac daca isi doreste lucruri imposibil de realizat?!

| Lizzu a răspuns (pentru EmaS):

tongue asa e ...saracu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Şi îmi face extrem de mare plăcere de fiecare dată când o împărtăşesc cuiva.Am visat că eram alături de Iisus.(eram îmbrăcat ca şi atunci când a fost răstignit)Am mers până la un mic deal, nici deal nu era defapt.Acolo am văzut sosia lui Iisus ca să zic aşa, arăta exact ca el.Şi această sosie urca dealul şi îl cobora. Apoi a venit în faţa noastră şi a scuipat o sămânţă. Apoi Iisus, cel care mă însoţea de la începutul visului a spus :''Să mergem de aici!''Demult încerc să dezleg visul şi să îmi dau seama despre ce e vorba. Poate ştiţi voi la ce se referea visul? Spuneţi-mi!:d

| EuAli a răspuns:

Mie nu.
Dar daca nu ti s-a aratat in vis sau altcumva asta nu inseamna sa nu crezi in el.

| Anisoara961 a răspuns:

Mi s-a aratat Fecioara Maria mari tis puterile Doamne!

| UtzMadalin a răspuns:

Nu pe Iisus-l-am visat in schimb l-am visat pe Dumnezeu, eu veneam cu un prieten de la magazin și Dumnezeu stătea în fața mea sus la 50 metri distanta, i-am văzut fața știu sigur dar nu o pot descrie, când l-am văzut s-au cutremurat pământul foarte tare