| Larisa_5606 a întrebat:

Incerc sa fiu indiferenta, dar nu reusesc absolut deloc, de fiecare data trebuie sa ii scriu ceva pe mess, si el nu imi raspunde. I-am spus ca il plac cu ceva timp in urma insa nu s-a intamplat nimic, si ne certasem, si spunea ca nu ma sufera si ca nu simte nimic pentru mine. Dar am stat cateva zile pe afara si in timpul acela tot incerca sa ma streseze, sa ma enerveze si sa faca glume si comentarii pe seama mea, iar de fiecare data cand zicea cineva ceva de un baiat care a avut legatura cu mine zicea."da, a fost si ea cu el si se lauda aici", cand de fapt eu nu spusesem nimic.Pe mess nu raspunde, nicaieri.De ce face asa? P. S:E orgolios! Multumesc

3 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Nu inteleg de ce trebuie ca tu sa mori dupa el.ce le mai place baietilor sa isi bata joc d e fetele care ii plac.sunt niste dobitoci, majoritatea nu apreciaza pentru ca nu ii duce capul.Crezi ca e asa potrivit pentru tine? de ce sa te umilesti atat, sa te rogi d eun baiat, sa ii faci declaratii? nu cred ca merita absolut deloc.

| NuDauFunda a răspuns:

Da' da-l in moasa-sa pe gheata. Isi bate joc de tine, chiar nu observi?

| AndreiB96 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, un lucru e clar, pe mess baietii au mai mult curaj sa se bage in seama. deci daca nu-ti raspunde nu cred ca e interesat... daca esti indrazneata intreaba-l de ce nu-ti raspunde, daca spune vreo scuza plauzibila incearca sa te bagi in seama cu el cand sunt colegi/prieteni de-ai sai prin preajma, stai mai aproape de el, daca devine si mai mandru sau isi indreapta atentia spre tine e posibil sa te placa... sper ca ti-am fost unpic de ajutor