| florynadyana a întrebat:

Buna,intr-o relatie, dupa cat timp vi se pare normal sa faceti dragoste? astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Laviniargint96 a răspuns:

Buna,nu este un ''timp'' pentru asa ceva, faci atunci cand te simti pregatita, nu zic eu dupa o saptamana de relatie dar lasa timpul sa treaca si o sa vedeti cand sunteti pregatiti.

34 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand sunt absolut sigura ca il iubesc si ma iubeste. cand eram tanara, a durat vreo 2 ani. Cand mi-am cunoscut actualul sot a durat doar 8 luni, asa ca si acum e foarte foarte mandru ca m-a sedus extrem de repede, semn ca este un mare maestru in domeniu

greece12
| greece12 a răspuns:

Exista relatii care incep cu o noapte de dragoste,exista si relatii in care trec doi,trei ani pana cei doi ajung la prima lor noapte de dragoste.
Incerc sa-ti explic,prin asta,ca "normal" este orice,niciodata nu e prea devreme si niciodata nu e prea tarziu.
In cazul unei fete care e la prima ei relatie serioasa,pot trece ani,in cazul unei iubiri neimplinite din adolescenta,regasirea ii poate trimite pe cei doi,direct in pat!happy
Important este sa iei decizia asta,matur si sa nu o regreti niciodata.
Fiecare pereche are "normalul" ei, dragoste faci din nevoia de a te darui complet si total omului iubit, fara sa-ti pese de ce va fi maine.
Altfel, e doar sex.
Iti doresc sa faci doar dragoste, in viata ta!happy

| clauphotograph a răspuns:

Totul vine de la sinehappy....cand sunteti pregatiti atunci o faceti...

| unknownn a răspuns:

Când e pregătită partenera bre. Chiar dacă asta poate însemna, o săptămână, o lună, un an, trei ani.

| OnlineZ a răspuns:

Dupa cat timp simtiti.

| neutrino a răspuns:

De ce sa treaca timp?

| Azµre a răspuns:

Depinde de ce vârstă aveți, depinde de când vă cunoașteți, ce sentimente împărtășiți... și așa mai departe.
Cu cât mai greu cu atât mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Categoric,după 18-20 de ani încolo.
Şi când mă simt eu cu adevărat pregătită, nu la insistenţele partenerului, exclus asta.
Te pup!

| Gogu06 a răspuns:

Daca va cunoasteti de mai mult timp si abia acum formati un cuplu si vreti o relatie serioasa, e ok daca o faceti mai tarziu sa il faci pe el sa te vrea. Asa daca e o relatie de aia de cateva luni, incepe cat mai repede, baga mare.

Răspuns utilizator avertizat
| irrumator30 a răspuns:

Timpul este relativ intr-o relatie. E de-ajuns sa va cunoasteti, sa va placeti si sa ajungeti goi in pat, in secunda doi. Sexul poate porni relatia sau poate sa o faca mai intensa, si mai pasionala.

Poti si din prima zi, sau la prima intalnire, daca ajungeti intr-un mediu intim, si va doriti acest lucru.

| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Cand simti tu ca este momentul potrivit...si cand vezi ca si lui chiar ii pasa happy de tine si ca vrea sa ramana cu tine happy

| DiazAndreea a răspuns:

Cand ai incredere in el si simti ca e momentul. trebuie sa il cunosti un pic inainte sa faceti pasul

Răspuns utilizator avertizat
| KnowEverything a răspuns:

Cand ai implinit minim 10 ani rolling on the floor
Ce fel de intrebare e si asta?

| florynadyana explică (pentru KnowEverything):

Asemenea intrebari nu pun doar pustii de 10 ani, si daca te crezi incapabil/a sa raspunzi la aceasta intrebare...du-te tare....nu mai raspunde.intelegi?

| KnowEverything a răspuns (pentru florynadyana):

Nu mai incerca sa pari inteligenta cu texte de genul "daca te crezi incapabil". Ai/Avem o varsta la care nu prea cred ca asta e intrebarea la care ar trebui sa cautam un raspuns. Clar?

| florynadyana explică (pentru KnowEverything):

Cautam pareri...si nu prea cred ca o persoana incearca sa ''para'' inteligenta daca foloseste astfel de cuvinte...Ok?winking

| XyYx a răspuns:

Nu exista un timp anume stabilit. Trebuie sa o faci atunci cand simti, cand iubesti si esti iubit.

| TURCUL0001 a răspuns:

Cand simtiti amandoi nevoia.

| Ana0Maria a răspuns:

Chiar daca la inceputul relatiei ai impresia ca totul este Ok si ca va iubiti suuper mult si ai vrea sa faci orice sa-i arati asta...nu cred ca este potrivit. Trebuie sa treaca putin timp, sa-ti cunosti bine persoana de langa tine.

| Woman2Womanro a răspuns:

Cand simti ca relatia merge in directia in care trebuie sau simti ca asa e bine pentru tine... atunci e timpul potrivit s treci la fapte. Depinde foate mult de persoana, de relatie si de trecutul sexual.

| RedDany a răspuns:

Cand esti tu pregatita! nu exista un anumit timp!

| DeeaRi a răspuns:

O data pe saptamana sau doua.

| olimpia69 a răspuns:

Oricand simti tu nevoia happy

| barbascu a răspuns:

Te pot ajuta cu aceasta intrebare id meu ellatuyyo69

| davu a răspuns:

Atunci cand vrei amandoi si cand tu ca fata esti pregatita si ai destula incredere il el.

| TiTaNN a răspuns:

Dupa nuntawinking, sau nu te-a invatat mama ta? auu naspl.

| vladutzimbi a răspuns:

Depinde cati ani ai. daca ai sub 18 ani nu prea ar fi indicat sa faci dragoste

| mox4moxi a răspuns:

Prima zi laughing))))

| pcobra a răspuns:

Totul depinde de cat timp va cunoasteti, chiar inainte de relatie. Dar oricum, depinde si de relatia pe care o aveti, cum va intelegeti, cat de apropriati sunteti. V-ar lega numai sexul sau si altceva? Daca te-ar parasi in cazul unui refuz pe plan sexual, atunci cel mai bine va despartiti chiar de acum. Oricum, nu cumva sa faci asta cat timp nu te simti pregatita si cat timp nu simti ca intr-adevar vrei si tu s-o faceti!

| Floricik1992 a răspuns:

Unii vor din prima seara..altii te astepta cat ai tu nevoie.Important este sa o faci doar atunci cand esti tu pregatita, fara presiuni din partea nimanui.