| sunny a întrebat:

As vreasa pun aceasta intrebare celor care au incercat placerea de a face dragoste... Voi daca ati avut deja relatie cu prietenul/prietena, cit de des faceti dragoste(nu zic de sex cu parteneri de o noapte). Prietenul meu care ma iubeste mult ma asteptat mult timp si dupa prima incercare a trecut mai putin de o saptamana si zice ca iar vrea, ca sa facem in fiecare saptamana. Dar eu nuvreau, pentru ca avem o relatie tare frumoasa.Cum sa-i explic ca nu e bine asa des si cit de des se intimpla la voi?
Astept raspunsuri!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic eu inca nu am trecut prin asa o experienta, totul la momentul potrivit.Cu siguranta prima data va avea farmecul ei, ca la oricine.Incearca sa-i explici ceea ce simti tu cu adevarat.Fii sincera cu el. Te va intelege cu siguranta daca te iubeste cu adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te inteleg, presupun ca ai numai cativa anisori.Adica o faci si dupa aia iti dai seama ca nu e bine?

| ella8212 a răspuns:

Mey...hai sa o luam incetisor...Cam cati ani ai tu?
In primul rand trebuia sa te astepti ca daca incepi viata sexuala trebuie sa o continui, ar fi trebuit sa te interesezi inainte care sunt consecintele si toate detaliile despre sex.Aici nu este vorba de parteneri de noapte sau de o relatie, este vorba de tine, pentru ca dupa cum se pare tu regreti ca ai inceput viata sexuala.In mod clar nu erai pregatita. Dar doar ca sa stii, este normal sa se faca de mai mult de o data pe saptamana dragoste cu partenerul/a.Asta depinde si de hormonii vostri.
Cred ca nu te putem ajuta cu mai mult de atat.Ar trebui totusi sa iti pui intrebari. Daca cumva nu ti-a placut experienta sexuala atunci gandeste-te care a fost motivul.Si discutati chestia asta. S-ar putea sa va ajute pe amandoi, iar acum ca relatia a trecut la un alt nivel nu mai aveti vreun motiv sa aveti retineri in ceea ce priveste parerile fiecaruia din voi.happy