| windrime a întrebat:

Intrebare pentru fete: vi se pare in regula sa va epilati (inghinal) in timpul menstruatiei? Eu am mare nevoie acum si nu vreau sa ma rad, dar adevarul e ca mi-e rusine/

6 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Sigur,poti incerca.
Eu de obicei incerc sa evit asta in perioada menstruatiei, nu stiu de ce...

| LaLaura a răspuns:

De ce sa iti fie rusine? Pe perioada cand faci baie, menstruatia se opreste, deci nu o sa iti curga, daca de aceea ti-e rusine.
Eu am un obicei de a nu ma face jos pe perioada menstruatie, e o fixatie de a mea, sincer nu stiu de ce am fixatia asta.
Dar e ok sa te faci in perioada menstruatie, nu iti daneaza cu nimic.

| grab a răspuns:

Te faci la salon sau acasa?
daca e la cabinet mai asteapta nitel ca nu mori, altfel risti miros penibil pe acolo si suprataxa eventual.

| frostxtq a răspuns:

Nu o sa te afecteze cu nimic, din contra, e foarte bine pentru corpul tau. Cu cat mai putina pilozitate, cu atat bacteriile sunt mai putine si riscul sa faci vreo infectie e mai redus. In lus de asta, zona intima trebuie sa fie mereu foarte curata, cu atat mai mult in perioada menstruatiei. Stim noi fetele ce se intampla acolo in acele zile si stim si de ce trebuie sa fie super curat.

| MickeyMouseLove a răspuns:

Nu te sfătui în timpul menstruației, v-a mirosi cam urît în salon (dacș faci în salon) și va fi m-ai dureros ca în celelalte zile. Doamna ce mă epilează a spus că nu se recomandă epilarea în timpul menstruației...de ce să îți fie rușine, este ceva normal happy

| cosmina02 a răspuns:

Da presupun