| Monet a întrebat:

Hei,vreau raspunsuri repede :3
asta e o intrebare pentru fete, voi cu ce va epilati inghinal? eu ma fac cu lama dar vreau sa incerc si cu epilatorul -.- doar doare like hell si imi este prea rusine sa ma duc la cineva sa ma faca...adica ce-o sa spuna?"ia uite asta la 15 ani se epileaza inghinal"...se vede chiar urat si este pentru igiena mea personala

astept raspunsuri :3

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poti sa mergi sa te epilezi la un salon pentru ca nu esti prima care face asta, eu folosesc bigul

| Deidara554 a răspuns:

Salut! Eu am 14 ani si ma epilez inghinal de aproape un an cu ceara.Adevarul e ca primele 3-4 dati doare dar incet-incet parul se rareste si se obisnuieste pielea.Eu zic sa nu incerci cu aparatul ca ala chiar doare ca naiba, simti cum iti zmulge fiecare fir de par.Cu ceara e acceptabil fiindca, fiind calda, amorteste putin zona.Multa bafta!

| Monet explică (pentru Deidara554):

Te faci la salon sau acasa? eu vreau sa incerc sa ma fac cu ceara acasa pentru ca imi este rusine sa ma duc la salon -.-"

| Deidara554 a răspuns (pentru Monet):

Eu ma fac la salon pentru ca acolo lucreaza matusa mea.Dar poti sa te faci si acasa, poti sa cumperi ceara pe care sa o incalzesti (nu cumpara benzi de ceara rece pentru ca de la ele te invinetesti) si te poti epila si acasa.Totusi prima data roaga pe cineva sa te ajute ca e cam dificil singura.