| Jack99 a întrebat:

Intrebare pentru fete, voi apreciati inteligenta la un baiat, daca are vreo pasiune pentru ceva interesant e un lucru bun?

22 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal cat timp nu e efectiv obsedat de acel lucru, orice om cu o pasiune e interesant pentru ca tu la randu tau ori ii impartasesti pasiunea si atunci ai un partener cu care sa practici acel lucru si despre care sa discuti ori poti sa afli mai multe despre domeniul de care e pasionat si esti mai castigat ca om, e win-win in ambele situatii. Dar cum am zis, atata timp cat pasiunea nu e obsesie si bineinteles nu e dubioasa in vreun fel

| Jack99 explică (pentru Adry05):

Nicidecum dubioasa. Nu stiu ce au inteles nici cei de mai sus, prin pasiune ca au cam atacat termenul. Poate trebuia sa zic hobby uri laughing

| RAY a răspuns:

Ce legatura are inteligenta cu atractia sexuala? si eu il apreciez pe einsten, darwin dar, nu simt ceva sexual fata de ei, aprecierea = nu inseamna atractie sexuala, aspectul fizic creaza atractie sexuala doar ia atat, nu inteligenta

| Catrice a răspuns:

Dacă pasiune ea aceea nu e dusa la extrem, sigur.

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Daca pasiunea este facut banii nu este bine sa fie dusa la extrem?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Ma refer în cazul în care individul își iubește mai mult pasiunea decât persoanele de lângă el.

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Desigur,seriozitatea pamantului

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Ce e asa rau sa iti iubesti pasiunile mai mult decat unele prsoane?

| Catrice a răspuns (pentru Drimmero):

Sa devii obsedat de acea pasiune nu mi se pare normal. Nici sa cauți sa faci acea pasiune perfecta.

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Pe o scara a 'normalitatii', ce inseamna pentru tine obsedat de o pasiune, ce trebuie sa faca acel cineva pentru a-l condamna spre obsesie?

| Catrice a răspuns (pentru Drimmero):

Pentru unii, gaming-ul sau pacanenele sunt tot o pasiune. big grin
Excluzând ultima parte, dacă îți place ceva si vrei sa faci în asa fel încât sa iasă 'perfect' din punctul tău de vedere, nu trebuie sa te închizi în casa și sa rupi legătura cu lumea și realitatea.

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Atentie, nu confunda pasiunea cu viciul, viciul e cu totul altceva si care din pacate distruge atat viata ta cat si pe a celor din jur: pacanelele.
Cat despre gaming,, daca e cu masura nu face rau nimanui, doar daca esti echilibrat. Concret nu mi-ai dat un exemplu care sa ma convinga, mai incearca!

| Catrice a răspuns (pentru Drimmero):

De exemplu un artist care se izolează de lume ca să-și facă 'meseria', dar pe care își dorește sa o aducă la un nivel aproape sau egal cu perfecțiunea.
Sau luând exemplul lui RAY, cazul în care cineva e obsedat sa facă bani și-și petrece tot timpul la munca.

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Eu consider ca pasiunea e activitatea pe care o practici atunci cand nu iti este satisfacuta starea materiala, ci doar cea sufleteasca, banul nu e o pasiune ci o necesitate care poate duce spre vicii.
Trebuie sa fii nebun la cap incat sa-ti petreci timpul la munca, aia e dementa in stadiu avansat!

| Andreeush a răspuns:

De ce nu ar fi de apreciat un băiat inteligent?

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu draga, noi femeile preferam un bărbat prost happy

Să stea toată ziua pe canapea le meci și sa bea ca porcu iar noi sa îl spălam pe picioare happy

| Plato a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

Cred ca altcumva a pus problema: e curios sa afle valoarea inteligentei in ochii femeilor, avand in vedere ca o buna parte din ele prefera masina, banii, fizicul sau mai stiu eu ce.

| Drimmero a răspuns (pentru QElenaBoghiu):

De fapt fugiti de astfel de barbati, de microbisti.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Dar fotbaliști i prefera?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu am de unde sa stiu asta, ar trebui sa-i placa, aia castiga multi bani.

| Gigicapitica a răspuns:

Depinde și de ce fel de fată dai.
În mod normal aș spune da fără să mă gândesc (depinde și ce înțelegi tu prin interesant happy pentru că sincer se întâmplă destul de rar să dai de un astfel de tip :')
Acum faza e că nu orice om apreciază asta. Dacă o tipă vrea doar să se distreze și cred că știi la ce mă refer, nu cred că o interesează conversațile mai profunde de "ce faci iubi?". Dacă e vorba despre o tipă cu mințile în cap, da, apreciază deși e foarte posibil ca pasiunea asta a ta s-o plictisească sau măcar să nu o împărtășească. Acum mai contează și dacă prin "apreciază" te referi la ce apreciază la un posibil partener, fiindcă dacă e vorba doar de prietenie, fi sigur că oricine, nu doar fete, văd inteligența ca pe un lucru bun și faptul că ai o pasiune dă un subiect de vorbă, dar și aici e cu dus și întors, că dacă și tu ești genul wikipedia de dă informații fără să i se ceară, devine plictisitor. Faza e că nu poți primi un răspuns cert de la nimeni fiindcă sunt mii de feluri de fete cu gândiri diferite și din nou, contează și cum ești tu.

| AndreiZH a răspuns:

Nu stiu dar de obicei fetele vor doar bmw si bani nu le pasa ca tu ai vreo 10 diplome tot bmw vor