| Marina20002 a întrebat:

Buna!

Intrebarea e un repost, dar nu pot trece peste, oricat as incerca. Sunt tot mai trista. Nici examenele nu mi le-am dat,

Am 20 de ani si sunt studenta. Primavara asta am cunoscut un baiat de 26 de ani la o petrecere, la cineva acasa. Mi-a placut mult de el. Era chipes si foarte manierat, politicos - cu toata lumea, nu doar cu mine. Si am discutat destul de mult, iar in cele din urma m-a invitat la o intalnire. Mi-a adus si o floare. Am mai iesit cu baietii, dar nu mai primisem pana atunci si gestul m-a impresionat, mai ales ca sunt destul de... de moda veche. La a doua intalnire m-a chemat la el acasa, dar am refuzat, caci banuiam ce vrea. Apoi urmatoarea intalnire nu a mai zis nimic, dar la a patra iar m-a invitat. Am mers si ne-am sarutat. Mi-a strans sanul foarte dureros si i-am cerut sa se opreasca. A facut-o.

In cele din urma, m-am culcat cu el. Eram virgina. Si chiar in noaptea aia, dupa sex, am adormit si am vrut sa il cuprind, dar mi-a mormait ceva de genul „si asa mor de cald„ si s-a smuls.

Intalnirile deveneau tot mai rare, el se purta tot mai rece cu mine. Saptamana trecuta l-am vazut cu alta fata, una care se tot tinea dupa el peste tot si el imi promitea ca doar pe mine ma place. I-am scris sa ne vedem, mentionandu-i ca i-am vazut cu aia. Nu a negat, ci doar a zis ca desi este mult mai atras de mine, cu cealalta are mai multe in comun si nu simte ca profita de ea pentru ca tipa a fost si ea cu foarte multi inaintea lui si nu e sensibila."

Am inteles ca am fost respinsa, nu am mai insistat si nu voi insista. Incerc sa invat din experienta asta. Insa as vrea sa imi oferiti o parere despre toata situatia. Banuiesc ca e destul de comuna. Unde am gresit? Nu am fost deloc sufocanta, insistenta etc. De asemenea, mai multi baieti vor sa iasa cu mine acum, dar parca niciunul nu e la fel de frumos si de minunat si de toate cele ca el. Cum sa imi revin, de ce m-a parasit asa urat?

Ps Intre timp am ajuns si la spital, ca nu mancam si nu dormeam. Mi-a transmis prin cineva sa ma fac bine repede si sa nu ma mai gandesc la lucruri triste. Ne-am intalnit pe strada acum vreo 8 zile. M-a salutat foarte prietenos si zambitor, de zici ca suntem prieteni de o viata si a mers mai departe

11 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Mai fata, trezeste-te si inceteaza odata sa-l mai crezi pe acest individ "minunat si de toate cele", pentru ca nu e! De exemplu, ce fel de barbat sa fii, sa respingi o femeie atunci cand incearca sa te ia in brate in pat, dupa ce ai facut sex cu ea?! Nu se face asa ceva! E un gest dezgustator!
De ce te-a parasit atat de urat? Pentru ca e o persoana oribila, de-aia!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Tu nu trebuia sa te culci cu el, aici ai gresit, nu trebuia sa accepti sa mergi acasa la el doar banuiai ce vrea, ca doar nu a vrut sa te pozeze, a vrut sex ceea ce a si primit, acum te trateaza cu raceala nu îl mai interesezi, are pe alta sau pe altele, acest om nu este decît un afemeiat care nu va fi capabil sa aiba o familie o singură femeie, el le vrea pe toate se foloseste de ele după care le schimbă ca pe ciorapi, nu merită sa suferi după el, chiar daca este frumos fizic la ce te ajută sa stii ca te va insela mereu daca vei fi cu el.

| Violleta2022 a răspuns:

Unde ai gresit?
Te-ai culcat cu el inainte sa astepti sa-l cunosti, sa flii daca nu este interesat doar de sex, sau te apreciza si te iubeste.

S-a dovedit a fii doar un curvar si daca cumva ai avut sex neprotejat cu el, te sfatuiesc sa-ti faci toate analizele de boli cu transmitere sexuala, ca sunt destui cu HIV care se razbuna, pentru ca ei s-au infectat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde am gresit? Nu avem de unde să știm.
A mers mai departe. Pentru el ai fost ceva trecător.

| mihai69 a răspuns:

Aș spune că NU ai greșit nicăieri, dar ar fi o minciună. Firește că ai greșit; ai greșit căzând în capcanele clasice ale unui Casanova de profesie, fără să îți sune nicio alarmă în subconștient.
Bun, acum că ai stabilit asta, e timpul să treci mai departe și să te preocupe persoana și viitorul tău.
Pune mâna pe carte și urmează-ți calea!
Mergi la un psiholog dacă mintea nu vrea să te asculte în acest demers, nu mai suferi degeaba!

| cristimihailov a răspuns:

Pare chesti de abordare.
Daca iti facea chestia asta dupa 1 an de relatie?
Dar dupa 3?
Dar dupa un copil?

| ywar a răspuns:

A vrut si el sa vaneze si a reusit. Bucura-te ca nu ai langa tine un astfel de exemplar. Din pacate nu ai cum sa anticipezi astfel de actiuni. Astfel de actiuni sunt menite sa hraneasca ego-ul si nimic mai mult. Din pacate fac victime colaterale. Nu cred ca e bine ce faci. Iti ratezi prezentul pentru unul care te-a vrut pentru o noapte, ca pe doamna de consumatie. Atat valorezi? Nu, cu siguranta nu. Puterea e in tine sa te ridici si inca o data: multumeste Cerului ca nu ai langa tine un astfel de nevertebrat. Capul sus si fa o rugaciune mare.

| anonimuIl a răspuns:

Tu nu ai însemnat nimic pentru ăla.

| DeeaDeea94 a răspuns:

Ce rău îmi pare pentru tine...o fost un porc care a vrut sa fii doar în patul lui, a venit cu planul făcut...trebuie sa cunosti si sa iubesti pe altcineva ca sa poti uita de el

| shookdazed a răspuns:

Trebuie sa il uiti asta e tot,e greu dar cu vointa se poate,din cauza hormoniilor ai facut multe greseli care acum iti pare rau ca ai facut ce ai facut, asta e faptul e consumat, nu mai incerca sa vorbesti cu el da-i flit si gata iti pierzi timpul degeaba si iti mai pui si sanatatea in pericol, tot ce se intampla e pur hormonal e si normal e varsta ce sa ii faci, eu unul am 29 ani si nu am facut vreodata sex si crede-ma ca am vrut mult lucrul acesta insa am stat cu o proasta 2 ani si nu am vazut nimic deoarece o respectam si nu voiam sa o supar insa lucrul asta din cate se pare a fost impotriva mea, dupa ce am terminat-o cu ea am vrut sa fac sex insa pur si simplu nu am avut cu cine.
Asa ca tu mai bine cauta un job si incearca sa uiti totul, oamenii sunt jigodii ce sa faci din greseli invatam.

| GingerSara a răspuns:

Trebuie să realizezi că acest băbat caută doar aventuri, fără obligații sau implicații emoționale - fapt pentru care preferă să umble cu fete care au un trecut sexual, după cum a spus.
Data viitoare, îți recomand să nu mai pui preț pe felul în care arată un bărbat și pe puterea lui de seducție, ci caută să vezi cum e el, ca om, ce principii are, ce aspirații are, observă cum se poartă cu fetele cu care interacționează și cât de rezervat și matur e, dacă îți dorești un om care să îți fie fidel.
Dacă bărbatul după care suferi acum ar fi fost "cel mai minunat" nu ar fi profitat de tine, în primul rând. A știut cum să se poarte și cum să vorbească pentru a obține ceea ce a vrut, adică o altă experiență sexuală (poate a fost curios să vadă cum e cu o virgină?) nu pentru că te-ar fi iubit, iar după aceea s-a substras.
Îmi pare rău că a profitat de inocența ta și acum tot tu suferi, dar acum nu mai poți schimba nimic, important e să îți reglezi puțin modul de a gândi și setul de valori, ca data viitoare să fii mult mai atentă.
Numai bine!