| blockbuster a întrebat:

intrebarea este cam aiurea, dar ma tot gandesc: cum se face un copil? fata (femeia) trebuie sa consume sperma sau baiatul(barbatul trebuie doar sa "i-o traga"? Daca fac sex cu cineva dar nu consuma sperma exista sanse sa ramana gravida?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci, cand o consumi ii faci sex oral,,, deci sperma nu ajunge la ovare(de unde ia nastere fatul) si in stomac.de unde o sa iasa la scaunwinking...si cand "ti-o tragi" sperma ajunge la ovare big grin(care-s pozitionate inauntrul pasaricii. sper ca ti-am fost de ajutor...deci poti ramane insarcinata doar daca ti-o tragiwinking

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca sperma sau lichid prespermatic (lichidul care uda penisul in timpul actului sexual) ajunge in vaginul fetei, ea ramane insarcinata. Nu stiu ce intelegi tu prin "a consuma sperma", dar orice act sexual fara prezervativ are risc de sarcina.

| unione a răspuns:

Doamne sfinte...

| εїз a răspuns:

1. Daca vrei sa faci un copil. trebuie sa faci sex cu persoana iubita. sau nu neaparat cu persoana iubita.

Ii bagi penisul in vagin, si te ejaculezi in vaginu ei. si asa fata ramane insarcinata.

| lilstar a răspuns:

rolling on the floor Deci sperma se gaseste sub capac la colalaughing sau la pufuletii cu surprizelaughing deci se gaseste in orice magazin, oricine poate face copiihappy

Răspuns utilizator avertizat
| gabitza_6878 a răspuns:

Trebuie sa o consumi cu cafea inainte de masa
apoi trebuie sa mananci mancare rece ca sa nu se strice sperma
sperma va ajunge in stomacul tau si va fecunda un rest de carne pe care ai mancat-o acum 2 zile

| emma_6707 a răspuns:

Daca nu te protejezi in timpul actului sexual, adica sa folositi prezervativ sau fata sa foloseasca anticoneptionale recomandate de ginecolog, da poate ramane insarcinata si/sau sa ia[ambii parteneri] boli cu transmitere sexuala

| rebb a răspuns:

Sperma nu se consuma in niciun fel, ca nu e aliment.Si totusi, cati ani ai de nu stii asa ceva?! Vorba lu` LoveMusic, asteapta pana in a 7-a sau chiar intreaba-ti parintii.straight face

| LoveMusic a răspuns:

Întrebarea asta m-a dat pe spate. Deci refuz să răspund. Doamne! Faci anatomie? Dacă nu aşteaptă până pe a-VII-a şi vei afla. laughing 3 pentru întrebare! 3! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii chiar raspund la asemenea intrebari... jalnic...rolling on the floor