| DolceKiss a întrebat:

Intrebarea mea este serioasa si as vrea sa nu faceți baza.Deci treaba sta cam așa.Am 13 ani(clasa a-7-a) si fac cam de un an meditatie cu diriginta.Mai sunt in grupa cu un coleg, o fata mai noua, o fata super de treaba de la o alta școala si încă un baiat pe care diriga îl cunoaște pe el si pe familia lui demult.Chestia este ca imi place de baiatul asta.Colegul meu a aflat si începe mereu sa mă santajeze.Si diriga știe, si fata asta.E prima data cand chiar imi place așa de mult un baiat...Noi toți vorbim la meditatie si radem, dar azi s-a întâmplat ca din ras diriga ne-a zis sa nu ne casatorim cu băieți ca ei.Iar ei (nu știu Daca in joaca sau chiar e adevărat) au zis ca nu avem noi fete de ei.Ma simt presata...Ce sa fac? Sa ii spun ca îl plac? Sau cum sa procedez? Va rog mult ajutati-mă.

Răspuns Câştigător
| CLDaraBomMinzy a răspuns:

Eu zic că nu trebuie să te ambalezi că o să afle. Pune-te în locul lui. Dacă ai fi el probabil nu ar fi ceva fenomenal că o fată te place, doar dacă și el te place pe tine! Majoritatea fetelor plâng sau chestii din astea pentru că băiatul pe care îl plac e pe cale să afle acest lucru, dar nu e mare scofală, doar ți se pare că e!

De exemplu, eu plac cel mai popular băiat din școală și m-ar durea în cot dacă ar afla (chiar m-aș bucura!)
Trebuie doar să fi mai îndrăzneață și o să vezi că totul se rezolvă de la sine!

2 răspunsuri:
| Paulaaaaaaaaaa a răspuns:

Probabil s-a simtit ciudat, pune-in locul lui, si tu a-i proceda la fel, poate ca te place, poate ca nu, dar vorbeste cu colegul tau sa ii vorbeasca, tipului pe care il placi tu, despre tine
Succes!
Funda?