| MariaAndrea28 a întrebat:

Eu si prietena mea cea mai buna avem acelasi crush. Toti trei suntem in aceeasi clasa. Eu stau in banca cu crush-ul nostru. El nu stie ca noi il avem crush. Eu stiu ca prietena mea cea mai buna il are crush, dar ea nu stie ca si eu il am. Din cate am observat pentru ea e doar un crush de care ii va trece cum a fost cu altii. I-am spus acum cateva luni ca si eu il am crush, dar de atunci am mai zis de alt baiat ca il am crush [desii nu il aveam] doar ca sa nu imi stric prietenia cu ea, sa devenim rivale pentru un baiat. Cand i-am spus ca si eu il am crush, ea mi-a spus ca nu il are chiar "crush" doar ii place de el putin, dar pana acum lucrurile s-au schimbat iar ea il are crush.Prietena mea cea mai buna i-a spus lui ca ea il are crush acum ceva timp dar el a schimbat subiectul, iar ea de frica i-a spus ca fost o gluma si a vrut doar sa vada ce reacție are pentru ca suntem in aceeasi clasa toți trei. Imi place foarte mult de el, la scoala radem impreuna. Cand ma uit in ochii lui iar el se uita inapoi in ochii mei incepem amandoi sa zambim si sa radem. De fiecare data cand ne privim incepem sa zambim si sa radem. Imi place sa il enervez in timpul orelor, il mai gadil sau il intep cu creionul, iar el ma gadila inapoi sau incepe sa ma priveasca si sa imi zambeasca.El o are pe ea "sis" iar ea "bruh" si nu prea vorbesc, mai mult se baga ea in seama cu el zicandu-i sa bata palma. Pe el il cunosc foarte bine, il cunosc mult mai bine decat il cunoaste ea pe el. El e primul baiat de care chiar imi place. Imi este frica sa-i spun prietenei mele ca il am crush, dar si lui fiindca 100% vom termina clasa a8-a impreuna in banca. Nu stiu ce sa fac. Cum ar trebui sa procedez?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Poți sa i dai de înțeles când se termina școala ca îl placi, apoi poate face și el un pas, prietena ta momentan nu trebuie sa știe decât dacă el o sa aleagă pe vreuna. Sunteți încă mici și probabil toți sunteți mai timizi și rușinosi.

1 răspuns:
| Cinga24 a răspuns:

Am visat o oaie
Oaie balaie
Oaie cu parul mare
Si cu cornul tare
Dulce ca telina
Vorbeste ca melita
Mi-a gonit vaca
Ca capra