| HelpMeNow a întrebat:

iubita mea a luat timp de o luna anticonceptionale, a terminat prima cutie si tie acea pauza de 7 zile pana sa inceapa alta. In acele 7 zile este protejata sau exista pericolul sa ramana insarcinata?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă AC au fost luate CORECT ( fără să uite vreo tabletă ), atunci protecţia contraceptivă se menţine şi în cele 7 zile de pauză happy

Toate cele bune.

| corbulalbrosu a răspuns:

In pauza de 7 zile esti protejata la fel de bine ca si celelalte 21 de zile cand iei pastile. Scrie si in prospect! Cititi cu atentie prospectul oricarui medicament inainte sa incepeti administrarea lui.