| diana_6061 a întrebat:

Buna la toata lumea am nevoie de un sfat sufar din dragoste de 1 an eu iubesc un baiat mai mare ca si mine am avut o relatie cu el dar ne-am despartit.acum iesim afara ne distram ne simtim bine impreuna de multe ori a incercat sa ma sarute dar a si reusit in fiecare seara acelasi lucru el vrea sa ma sarute si in plus imi spune ca ma iubeste eu nu mai am incredere in el va rog sa imi dati un sfat. Dau fundita. vrea doar sa ma faca sa sufar deoarece el stie ca eu il iubesc. Fundita

Răspuns Câştigător
| obsesion a răspuns:

O se pare ca sunt in aceeasi situatie.mie mi s-a intamplat asa cu prima iubire...mi-a placut de el timp de 6 ani iar dupa tot acest timp de tacere i-am spus ceea ce simt faptul e ca eram prieteni f buni, el ma iubea ca pe o sora deoarece eramcu 3 ani mai mica decat el. apoi cand a aflat cal iubesc mi-a promis ca ma va face cea mai fericita insa ma insela cu fosta prietena a lui.eu zic sa nul crezi deoarece el crede ca u inca esti la picioarele lui...

2 răspunsuri:
| cineva_9298 a răspuns:

Nu stiu daca chiar vrea sa te faca sa suferi, dar si mie mi se intampla acelasi lucru si ii rasp la provocari. daca stie ca il iubesti incearca sa vb cu el sa fiti impreuna din nou sper ca te-am ajutat:*

| Crisu a răspuns:

De unde sti tu asta? Cine iti garanteaza tie asta? Vorbeste cu el si vezi ce vrea de la tine. Daca nu purtati o discutie serioasa, nu ai de unde sa stii. Vorbeste cu el si vezi ce vrea de la tine, chiar daca nu recunoaste, o sa-ti dai seama ce vrea.