| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, in vara anului trecut am cunoscut o fata pe care nu o suportam deloc, adica nu suportam sa o vad in anturajul meu ( are 14 ani ea iar eu 18 ), dintr-o data am inceput sa o plac si sa o accept in anturajul meu. Intr-o zi un bun prieten m-a rugat sa o chem la scara si mi-a dat numarul ei, am sunat-o si i-am spus sa vina, de atunci a inceput sa ma sune si ea pe mine, si am continuat asa cu o foarte mare prietenie pana in septembrie cand a fost ziua altui prieten, iar eu am baut acolo si am sunat-o pe ea, si i-am spus - te iubesc - de atunci prietenia a cam fost stricata si am inceput sa vorbim amandoi in fiecare seara la telefon cate 2-3 ore, ne-am atasat foarte mult unul de celalalt, am inceput sa ne facem planuri de viitor, imi spunea ca vrea sa avem un baietel si alte chestii ( imaginatie unei fete de 14 ani ), nu stiu cum s-a facut ca am intrat si eu in lumea ei si am inceput sa cred si sa pun foarte mult la suflet orice cuvant spus de ea, ea acum este cu alt baiat combinata, eu nu suport acest lucru, adica sunt foarte gelos pentru ca tin mult la ea, acum 2 zile mi-am facut curajul sa o intreb daca vrea sa fim impreuna si a spus ca vrea dar ii este frica deoarece nu a avut o relatie cu un baiat mai mare decat ea cu 4 ani, nu stiu ce sa fac, adica daca o vad cu altul sunt foarte gelos si sufar, dar faza cu aceasta suferinta ca i-o arat si ei, si ea nu vrea ca eu sa sufar, nu stiu ce sa mai fac adica o iubesc foarte mult si ea ma iubeste pe mine, asta stiu sigur, simt, vreau un sfat cum trebuie sa procedez? Multumesc TPU ( complicata " relatia " asta, poate doar cateva persoane ma vor intelege, cei care au trecut sau trec prin ce trec eu acum )

Răspuns Câştigător
| KiddaDot a răspuns:

Cât de frumos. Se vede prin felul în care vorbeşti că ţi la ea! Explică.i că o iubeşti pentru ceea ce este şi că nu are de ce să.i fie frică! Că nu îţi doreşti nimic mai mult decât o relaţie de la ea. Poate îi este frică de un contact sexual având în vedere că eşti mai mare. Nu conteazâ vârsta atâta timp cât ţineţi unul la celălalt! Nu evita să-i spui cât ţii la ea/cât o iubeşti! Succes :*

| Anonimus_6477 a răspuns (pentru KiddaDot):

Ii spun ca o iubesc de 10 ori pe zi...

| KiddaDot a răspuns (pentru Anonimus_6477):

Eu am încercat doar să te ajut. Nimeni nu o să poată să.ţi spună vreodată ce să faci. Doar inima :*