| cccp_4613 a întrebat:

Buna la toata lumea; sa va spun p poveste intamplata mie; in iarna anului 2009 am cunoscut o fata pe nume xd au fost cateva luni de iubire foarte frumoase a venit vacanta de aici s-a intamplat totul eu o iubeam mult si inca nu o pot uita si azi am vb pe mess cu ea, prin luna septembrie nu mai stiu data exact am primit un sms de la ea si mi-a zis ca nu vrea sa mai stea cu mine ca sunt mai mare ca ea etc. dupa doua zile am primit din nou tot un sms de la ea si a cerut iertare de la mine ca a gresit ca mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine am acceptat scuzele. dupa un timp acelasi sms l-am primit ca nu mai vrea sa fie cu mine am fost de acord. acum dupa 2 luni si ceva a inceput sa-mi vb urat si multe lucruri esite din comun. ce pot face sa o uit cat mai repede?

5 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Stai linistit ca timpul va rezolva totulbig grinasa am patit si eu dar chiar nu-mi mai pasa de el acum am pe cineva nou(petru)si chiar ar reusit sa-l uit complet de fostu.Multa bafta si nu te consuma asa mult sa o uiti ca timpul e de partea ta.

| LexUTz a răspuns:

1 Nu ii mai dai atentie!
2 Nu ii mai raspunzi la telefoane!
3 Nu te uiti la ea in caz ca va intalniti pe strada ...si daca! doar daca! iti zice ea buna ii zici si tu!
4 Nu ii mai raspunzi la mesaje fie pe mess fie pe tel chiar atat de repede. O lasi acolo sa fiarba 5 min dupa ceas ca o sa ii prinda bine!
6 Orice ar face si orice ti-ar zice Nu te ataci!

Stiu ca e usor de spus dar greu de facut dar daca reusesti iti grantez ca o sa planga dupa tine ( desi nu asta este ideea )
Fa asa cum ti-am zis! Baftawinking

| Creamy a răspuns:

Du-te la curve laughing

| neamtzu92 a răspuns:

Pa cel mai simplu sa o uiti e sa iti cautzi pe altcineva

| Username_7426 a răspuns:

Cum a spus si neamtzu92... s`ar putea inca sa mai tina un pic la tine si daca te-ar vedea cu altcineva ar fi geloasa si sar comporta mai urat dar daca o sa vada ca nu iti mai pasa deloc de ea o sa te lase in pace. o stiu din experientza oh go on.Incearca sa nu te mai gandesti la ea, de cate ori iti zice ceva nu sta ca mutu`, da`i replica sa vada ca nu esti fraieru` de care poata sa-si bata joc oricand vrea. Daca ai de gand sa nu mai dai ochii cu ea ca sa nu-ti mai zica nimic scoatetzi asta din cap : incearca s`o infruntzi direct, nu te feri. Fa`o sa inteleaga ca nu iti pasa de ea si de ce a fost ( chiar daca nu e asa )...pe scurt: platestei cu aceeasi monedawinking. Sper ca te-am ajutat big grin