| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toata lumea... love struck... am si eu nevoie de un sfat prietenul meu a trebuit sa plece undeva departe si va sta 4 ani. Ne iubim dar eu sunt de parere ca relatile la distanta nu tin. Suntem impreuna de aproape un an. Nu stiu ce sa fac el zice ca vom rezista dar mai este o problema vorbim foarte rar, o data la cateva zile... ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Depinde cate compromisuri esti dispusa sa faci.

| Elysssa a răspuns:

Daca esti dispusa sa-l astepti atat si daca crezi ca relatia voastra o sa reziste 4 ani la distanta,fara sa va vedeti absolut deloc,doar sa comunicati, atunci e ok.O sa fie foarte greu, 4 ani este o perioada foarte lunga de timp, mi se pare foarte foarte mult, mai mult ca sigur o sa-l uiti in 4 ani, la fel si el! Tu decizi daca il astepti sau daca te desparti de el.Eu,personal,dupa doar o relatie de aproape un an, nu as astepta 4 ani dupa el, dar tu fa cum crezi ca este mai bine. happy

| Aasdfghj a răspuns:

Eu zic ca daca va iubiti cu adevarat, relatia va rezistalove struck

| Ner0 a răspuns:

Ar trebui sa luati o pauza dupa parerea mea... sa vb cu el, dar ca prt nu ca iubiti, iar cand o sa vina acasa... o sa va imacati din nou. Sentimentele nu se pierd niciodata.

| dulcenina_3159 a răspuns:

Am uitat sa spun ca ne vom vedea vara