| Mititika a întrebat:

Buna tuturor.
am nevoie de un sfat.
eu si prietenul meu suntem impreuna de aproape 2 luni.
am mai fost impreuna de 2 ori inainte.
el are 18 ani iar eu 19.
chiar daca am trecut prin multe am reusit sa ramanem impreuna.
el a plecat azi in Italia unde v-a sta pana de craciun.
ne iubim dar exista o mare problema.
parintii mei nu il accepta, mai ales tatal meu, deoarece este "tigan".
pentru mine acest lucru nu conteaza si nu imi pasa ce zice lumea atata timp cat il iubesc.
dar tatal meu imi spune in fiecare zi ca nu vrea tigan la casa si ca daca imi aleg un tigan nu mai am ce cauta la usa lui.
ce as putea sa fac ca sa ma inteleaga si sa isi schimbe parerea?
poate este careva pe aici care a trecut prin asa ceva.
va rog sa-mi dati un sfat.
multumesc

2 răspunsuri:
| r3ally a răspuns:

Nu cred ca poti sa ii schimbi parerea tatalui tau! Poti doar sa incerci sa il faci sa il vada pe prietenul tau ca un baiat bun si care nu e la fel ca ceilalti "tigani" si ca nu ar trebui sa fie judecat din cauza asta. Poate cu timpul tatal tau isi va schimba parerea si il va accepta. Poate... happy

| neinteresat a răspuns:

Iubirea cere sacrificii:X daca iubesti induri orice.dar ai planuri de casatorie cu el ca sa il accepte tatal tau?smug in fn eu cred ca prietenul tau trebuie sa faca cv ca sa in "indublece" cumva ca sa fie cum vrei tu.sa faca ce ii place tatalui tau, na nu stiu laughing in fn succes:*