| Andreea_2629 a întrebat:

Buna lume.sunteti de acord sa-i spuneti partenerului tot ceea ce va deranjeaza la el sau evitati acest lucru si taceti de teama sa nu iscati o cearta sau sa va suparati? astept cat mai multe parerei kiss

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Buna,
Depinde de situatie. Daca este ceva care m-a deranjat in mod intens, ii spun. Insa daca este vorba de o simpla aiureala de-a mea, renunt, pentru ca nu merita. In viata, trebuie sa inveti sa accepti defectele celui de langa tine si sa vezi partea frumoasa a acestora.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu i-as spune partenerei defectele si ce sa schimbe, asta am facut-o cu fosta prietena dar pana la urma tot singur am ramas, al naibii de viata cum e.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu ii spun de fiecare data cand ma deranjeaza ceva.Desigur,incerc sa evit pe cat posibil, dar ajung sa ii spun in cele din urma. Daca ceea ce ii spui e adevarat, nu are de ce sa se supere!

| AliceHappyGirl a răspuns:

Eu intotdeauna spun ceea ce ma deranjeaza si ceea ce imi place. Cred ca este cel mai ok asa. Daca tine cu adevarat la mine sigur o sa tina cont. De asemenea, tot asa prefer si eu: sa mi se spuna. Cred ca sunt necesare unele compromisiuri intr-o relatie.

| SweetCandy a răspuns:

Sunt de acord sa ii zic lucuri importante care ma deranjeaza, repet IMPORTANTE ...nu daca nu raspunde odata la telefon sa ii scot ochii si sa ii cer explicatii aiurea, pentru ca astea duc la certuri fara rost.

| hackey a răspuns:

Femeile nu pot primi critici NICIODATA. Imagineaza-ti ca trebuie sa ii spui ca s-a cam ingrasat... cum ii zici ca sa nu se supere/sa nu o faci se se simta penibila.
La baieti criticile merg atata timp cat nu repetetati incontinuu si frenetic aceeasi idee.

| Alexutzu_8327 a răspuns:

Daa mi s-ar parea normal sa ii spui despre ceea ce te deranjeaza la el

| ioana_8259 a răspuns:

Normal trebuie saii spui ce iti place si ce nu iti place la el cat mai sinceri ca relatia sa mearga rel se bazeaza pe comunicare deci eu discut cu el despre abs orice am orel deschisa cu el si sincera

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sincer i-as spune...adica daca se supara inseamna ca nu e in stare sa-si recunoasca defectele... parerea mea tongue fundita plz? love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga andreia e mult mai bine sa ii spui in fata decat sa taci